Oscary 2019. Bradley Cooper i Lady Gaga zaśpiewali "Shallow", a potem odebrali za nią Oscara. To był najlepszy występ wieczoru

Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów tegorocznej gali rozdania Oscarów był występ Bradleya Coopera i Lady Gagi, którzy zaśpiewali nagrodzoną Oscarem piosenkę "Shallow". Byli okropnie zdenerwowani, ale i tak podbili serca publiczności.

Oscary 2019 uświetnił występ na żywo Bradleya Coopera i Lady Gagi. Niewątpliwie oboje byli bardzo zestresowani. Chwilę po ich emocjonującym występie utwór "Shallow" dostał Oscara w kategorii najlepsza piosenka filmowa. 

Bradley Cooper i Lady Gaga zaśpiewali "Shallow" na Oscarach

"Shallow" to romantyczna ballada pochodząca z filmu "Narodziny gwiazdy". Jako że została nominowana do Oscara, Bradley Cooper i Lady Gaga mieli okazję zaśpiewać ją w trakcie gali. I byli skrajnie zestresowani. Głos aktora drżał od pierwszych sekund, a stres udzielił się także koncertującej od lat na całym świecie piosenkarce. Lady Gaga też brzmiała na zdenerwowaną, ale na szczęście udało im się wszystko dośpiewać do końca. 

Zebrana w Dolby Theathre publiczność i tak nagrodziła ich głośnymi owacjami. Niewątpliwie to był najbardziej elektryzujący muzyczny moment, bacznym obserwatorom nie umknął fakt, że między nimi wręcz iskrzyło, co trudno powiedzieć o reszcie wykonawców tego wieczoru. 

Nic dziwnego, że to właśnie ta piosenka dostała od Akademii nagrodę dla najlepszego filmowego utworu - po premierze "Narodzin gwiazdy" ścieżka dźwiękowa była absolutnym przebojem i cieszyła się dużą popularnością w mediach.

To było drugie publiczne wykonanie "Shallow". Pierwszy raz publiczność miała okazję usłyszeć ten duet na koncercie Lady Gagi w Las Vegas:

Zobacz wideo

W tym roku wszyscy nominowani do Oscara dla najlepszej filmowej piosenki mieli okazję zaśpiewać przed milionami widzów z 225 krajów na całym świecie. 

Ponieważ Akademia w tym roku chce, by gala była krótsza, każdy wykonawca miał tylko 90 sekund na występ. Oprócz "Shallow" w trakcie gali będziemy mogli też usłyszeć piosenki "The Place where lost things go" z "Mary Poppins Powraca","When A Cowboy Trades His Spurs For Wings" z "Ballady o Busterze Scruggsie", "I'll Fight" z nominowanego do Oscara filmu dokumentalnego "RBG" oraz "All the stars" z "Czarnej pantery". Jednakże ta decyzja została podjęta dopiero wtedy, gdy pomysł, by na żywo zaprezentować tylko dwie z pięciu nominowanych piosenek, został definitywnie odrzucony. Nominowani w kategorii postawili ultimatum, że albo wystąpią wszyscy, albo nikt.Więcej o: