Oscary 2019. Tomasz Kot: Dziennikarze pomylili mnie na Oscarach z Pawłem Pawlikowskim

Oscary 2019 już za nami - niestety bez nagród dla naszej "Zimnej wojny". Tomasz Kot opowiedział polskim dziennikarzom o dość absurdalnej sytuacji, do której doszło chwilę przed rozpoczęciem gali.

"Zimna wojna" co prawda nie dostała żadnego Oscara, ale obsada filmu była obecna na gali. Zagraniczni dziennikarze chcieli porozmawiać także z polskimi filmowcami i przy okazji zrobili dość zaskakujący błąd - pomylili aktora z reżyserem.

Meksykańscy dziennikarze pomylili Kota z Pawlikowskim

Tomasz Kot, Joanna Kulig i Borys Szyc byli obecni na tegorocznej oscarowej gali razem z Łukaszem Żalem, producentami filmu oraz Pawłem Pawlikowskim i jego żoną, Małgorzatą Belą. Zagraniczni dziennikarze chcieli z nimi chwilę porozmawiać. Jednak wyszło dość niefortunnie, o czym TVN-owi opowiedział Tomasz Kot. 

Dziennikarze pomylili Tomasza Kota z Pawłem Pawlikowskim. Aktor podszedł do przedstawicieli meksykańskiej telewizji po tym, jak go do siebie zawołali. Tomasz Kot usłyszał takie o to pytanie:

Co sądzisz o naszym Cuaronie, Paweł? Powiedz mi prawdę.

Prawda była dość oczywista, odpowiedź mogła być tylko jedna:

Ale ja nie jestem Paweł.

Ten sam błąd popełnili także dziennikarze z Francji. Aktor na szczęście nie wydawał się tym szczególnie przejęty i opowiadał o tym z wyraźnym rozbawieniem. Dodał:

 Potem już na takim śmiesznym fundamencie przekroczyłem dalszą część czerwonego dywanu. 

"Zimna wojna" była nominowana aż w trzech kategoriach, co rzadko zdarza się w przypadku filmów nieanglojęzycznych. Pech chciał, że w tych samych kategoriach (reżyseria, zdjęcia i najlepszy film zagraniczny) był nominowany meksykański film "Roma" Afonso Cuarona. Jako że obie produkcje są czarno-białe i opowiadają po części osobiste historie reżyserów, mówiono, że są swoimi największymi konkurentami.

Nic też dziwnego, że meksykańscy dziennikarze chcieli zapytać polskich filmowców przed ogłoszeniem werdyktów Akademii Filmowej, co sądzą o "Romie". 

Więcej o:
Komentarze (12)
Oscary 2019. Tomasz Kot: Dziennikarze pomylili mnie na Oscarach z Pawłem Pawlikowskim
Zaloguj się
 • freud1

  Oceniono 10 razy 6

  Tomka myla z Pawlem. Spoko.
  Wolske tez myla z Rosja, jak na centrum miedzymorza, lidera regionu przystalo.

 • tulius

  Oceniono 3 razy 3

  Nie wierzę, Kot to znany aktor, zagrał główną rolę w słynnym na całym świecie filmie "Zimna wojna."

 • byann

  Oceniono 4 razy 2

  W firmie brytyjskiej na wejściu ja i dwie inne nowe osoby ale miejscowe, mieliśmy krótki wykład z Anti-Money Laundering. Prowadząca wykład jak wspomniała, że są restrykcje na Rosję i Ukrainę, odwróciła się do mnie i powiedziała króciutko: Sorry 'bout that! a potem kontynuowała.

 • plastikpiokio

  Oceniono 1 raz 1

  a ja czytałem w amerykanskiej prasie że pomylili go z tą lady zgagą .

 • justas32

  Oceniono 3 razy 1

  Pewnie dlatego że wszyscy biali wyglądają tak samo ...

 • koenzymq10

  Oceniono 12 razy -10

  ha ha ha ha..ale smieszen, a jeszcze smieszniejsze, ze b-Żyd-kie jury nie dało nagrody Polaczkom. ha ha ha.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX