Najpierw Chyłka, teraz Tabor. Magdalena Cielecka zagrała w kolejnej adaptacji polskiego kryminału

Magdalena Cielecka nie tak dawno temu wystąpiła w serialu "Chyłka. Zaginięcie" na podstawie powieści Remigiusza Mroza. Już w tym miesiącu będzie można zobaczyć ją w adaptacji znakomitej powieści kryminalnej "Ciemno, prawie noc" Joanny Bator.
Zobacz wideo

Magdalena Cielecka poszerza swoje emploi o kolejną rolę w filmie kryminalnym. Tym razem będzie można ją zobaczyć w roli dziennikarki Alicji Tabor - głównej bohaterki uhonorowanej nagrodą literacką NIKE powieści Joanny Bator "Ciemno, prawie noc".

Cielecka w nowym kryminale

Magdalena Cielecka już niejednokrotnie udowodniła, że świetnie odnajduje się w filmach kryminalnych. Tylko w ubiegłym roku zagrała główną rolę w serialu "Chyłka. Zaginięcie" na podstawie powieści Remigiusza Mroza. Wcieliła się w postać tytułowej mecenas Joanny Chyłki, już wiadomo, że zobaczymy ją także w drugim sezonie tej produkcji. 

W tym miesiącu widzowie będą mieli okazję zobaczyć ją w adaptacji innej głośnej powieści kryminalnej - "Ciemno, prawie noc" autorstwa Joanny Bator. Cielecka zagrała tam dziennikarkę Alicję Tabor, która jedzie do rodzinnego Wałbrzycha napisać reportaż o wstrząsającej serii zaginięć dzieci

 

Policja wydaje się bezradna w tej sprawie, Tabor zaczyna swoje prywatne śledztwo, by rozwikłać ponurą zagadkę. W tym celu nawiązuje kontakt z rodzinami wszystkich zaginionych dzieci.

W toku sprawy nieoczekiwanie trafia na tropy, które łączą współczesną zbrodnię z wydarzeniami sprzed lat. Przy okazji odkrywa również swoją rodzinną tajemnicę i musi się zmierzyć z traumatycznymi wspomnieniami z własnego dzieciństwa.

Film wyreżyserował Borys Langosz, twórca produkcji takich jak doskonały "Rewers", kryminalny film "Ziarno prawdy" czy ostatni serial obyczajowy TVN "Pod powierzchnią". W obsadzie znaleźli się także Marcin Dorociński, Agata Buzek, Piotr Fronczewski, Dorota Kolak, Dawid Ogrodnik czy Olga Bołądź i Jerzy Trela. Premiera została zaplanowana na 22 marca. 

Książka "Ciemno, prawie noc" dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: