Powstanie prequel "Rodziny Soprano". Zdjęcia do "Wszystkich świętych z Newark" ruszą wiosną

Twórcy kultowej "Rodziny Soprano" zaczęli prace nad filmem, którego akcja poprzedza wydarzenia znane nam z popularnego serialu HBO. Historia będzie osadzona w 1967 roku, reżyserem jest Alan Taylor.
Zobacz wideo

"Rodzina Soprano" to jeden z najpopularniejszych seriali gangsterskich w historii telewizji, wielu krytyków uważa wręcz, że był najlepszą produkcją, jaką kiedykolwiek widzieli. Nie bez powodu jego twórcy zdobyli 21 nagród Emmy i pięć Złotych Globów. Po 12 latach od emisji ostatniego odcinka, ogłoszono iż powstanie film ukazujący przeszłość znanych nam bohaterów. Zdjęcia mają zacząć się wiosną.

Co wiemy o prequelu "Rodziny Soparno"?

Film będzie nosić tytuł "The Many Saints of Newark", co w wolnym tłumaczeniu oznacza "Wszyscy święci z Newark". Akcja osadzona zostanie w leżącym nieopodal Nowego Jorku Newark, w burzliwym 1967 roku. Wtedy też w USA trwały zamieszki oraz lincze na tle rasowym. Czarna społeczność USA zmagała się z dyskryminacją, także przy szukaniu zatrudnienia czy wynajmu mieszkań. W tym okresie Newark też było areną walk pomiędzy czarnoskórymi i włoskimi gangsterami, których krew lała się gęsto - donosi portal Deadline.

 

Twócy nie chcą zdradzać zbyt wielu szczegółów dotyczących samej fabuły, ale wiadomo, że można się spodziewać obecności bohaterów znanych z "Rodziny Soprano". W obsadzie znaleźli się też Alessandro Nivola, Vera Farmiga, John Bernthal czy dobrze znany z legendarnego filmu "Godfellas" Ray Liotta. Nie wiadomo, kogo dokładnie mają zagrać, co nie powstrzymało fanów od snucia własnych teorii. Tak np. uważa się, że Vera Farmiga świetnie nadaje się do roli młodej Livii Soprano, matki Tony'ego Soprano. W serialu grała ją Nancy Marchand.


Scenariusz do nowej produkcji napisał twórca "Rodziny Soprano", David Chase. Współpracował przy tym z Lawrencem Konnerem, który również był scenarzystą poprzedniego projektu. Reżyserię powierzono Alanowi Taylorowi, który stworzył dziewięć odcinków "Rodziny" oraz poszczególne epizody "Mad Man" i "Gry o tron".

Więcej o: