Małgorzata Szumowska robi swój pierwszy film po angielsku. Opowie o sekcie

Małgorzata Szumowska w tym miesiącu zaczęła pracę na planie pierwszego anglojęzycznego filmu w swojej karierze. "The Other Lamb" pokaże historię dziewczyny, która próbuje wydostać się z sekty, w której dorastała. W obsadzie znaleźli się m.in. Denise Gough, Raffey Cassidy czy Michiel Huisman, który grał w "Grze o tron".
Zobacz wideo

Małgorzata Szumowska to jedna z najlepszych polskich reżyserek, jej praca od lat doceniana jest nie tylko w Polsce, lecz także za granicą. Za swoje filmy dostała liczne nagrody, w tym dwa Srebrne Niedźwiedzie na Berlinale ("Twarz", "Body/Ciało") czy Europejską Nagrodę Filmową za "Body/Ciało". Teraz pracuje nad swoim pierwszym anglojęzycznym filmem, "The Other Lamb".

Pierwszy anglojęzyczny film Małgorzaty Szumowskiej

Susan Wendt z promującej film firmy TrustNordisk o współpracy z Małgorzatą Szumowską wypowiada się nader entuzjastycznie:

Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością pracy z Małgorzatą Szumowską przy tej wyjątkowej psychologicznej historii, która będzie trzymać was na krawędzi krzeseł.

Scenariusz napisała ceniona w branży specjalistka Catherine S. McMullen z Australii. To historia młodej dziewczyny o imieniu Selah - w tej roli Raffey Cassidy. Od urodzenia należy do represyjnego kultu zwanego Trzodą. Trzoda składa się wyłącznie z kobiet w różnym wieku. Sekcie przewodzi jedyny mężczyzna, który każe tytułować się mianem Pasterza - w tej roli Michiel Huisman.

Selah jest jego córką i niezwykle oddaną wyznawczynią. Zaczyna się jednak przyjaźnić z Sarah - wykluczoną żoną Pasterza, która wyraźnie wątpi w jego nauki. W tej roli Denise Gough.

Pewnego dnia Selah zostaje dopuszczona do najważniejszego w sekcie rytuału narodzin owiec - przetrwanie wyznawców zależy właśnie od tych zwierząt. W trakcie rytuału Selah wpada w trans. Zaczyna mieć dziwne wizje, które powodują, że kwestionuje wszystko to, czego do tej pory jej uczono.

Odtwórczyni roli głównej Raffey Cassidy zagrała ostatnio z Natalie Portman w filmie "Vox Lux", w 2013 zaś wystąpiła razem z Georgem Clooneyem w "Tomorrowland". Pojawiła się także w "Zabójstwie świętego jelenia" u boku Nicole Kidman i Colina Farrela.

Michiel Huisman ostatnio grał w popularnym serialu Netfliksa "The Haunting of Hill House", szerszemu gronu widzów dał się również poznać w roli Daaria Naharisa w "Grze o tron". Wystąpił także u boku Blake Lively w "Wieku Adaline". Denise Gough z kolei dwukrotnie zdobyła filmową nagrodę Olivier, można było ją także zobaczyć w "Collete" z Keirą Knightly i Dominikiem Westem.

"The Other Lamb" to irlandzko-belgijska koprodukcja, za zdjęcia odpowiedzialny jest operator Michał Englert. Prace na planie ruszyły 11 lutego i mają potrwać pięć tygodni. Data premiery nie jest jeszcze znana. 

Więcej o: