HBO pokazało oficjalny zwiastun ostatniego sezonu "Gry o tron". Bohaterowie szykują się do wielkiej bitwy

Ostatni sezon "Gry o tron" trafi na antenę HBO już 15 kwietnia. Nareszcie pojawił się oficjalny zwiastun, który pokazuje, co dokładnie nas czeka. Będzie bardzo dramatycznie.
Zobacz wideo

Zakrwawiona Arya Stark biegnąca po korytarzach Winterfell, ogromna armia gotowa do walki, Daenerys i Jon Snow na smokach - to tylko część ze scen, jakie możemy zobaczyć w najnowszym zwiastunie ósmego sezonu "Gry o tron". Choć ma zaledwie 1,5 minuty - trzyma w napięciu!

Oficjalny zwiastun ostatniego sezonu "Gry o tron"

Twórcy serialu bardzo starali się, żeby żadna informacja dotycząca fabuły nie wypłynęła za wcześnie. Doskonale im się to udało, do tej pory widzieliśmy zaledwie kilkusekundowe urywki z poszczególnych odcinków "Gry o tron". Teraz dostaliśmy pełnoprawny zwiastun i dzieje się w nim naprawdę dużo. Na samym początku Arya Stark mówi:

Znam śmierć, ma wiele twarzy. Czekam na tę jedną.

A potem atmosfera tylko gęstnieje. 

 

Najważniejsze jest to, że wszyscy szykują się na wielką bitwę. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że będzie krwawo i bardzo dramatycznie. 

Co wiemy o Bitwie o Winterfell?

Bitwa będzie toczyła się głównie nocą. Kręcono ją 11 tygodni i bez wątpienia będzie to jeszcze większa bitwa niż wszystkie poprzednie z "Gry o tron". Kręcono ją o połowę dłużej, niż "The Battle of the Bastards" z sezonu szóstego. Wykorzystano trzy plany zdjęciowe - Magheramorne (zdjęcia na green screenie), Moneyglass (Winterfell) oraz zapewne w Saintfield, które w serialu odgrywało okolice Winterfell.

Wiemy też, że zgony będzie można liczyć w setkach tysięcy. Zginą nie tylko nasi ulubieni bohaterzy. Przewiduje się, że w ciągu sześciu ostatnich odcinków ducha na ekranie wyzionie 200 tysięcy różnych postaci. A przypominamy, iż szacuje się, że w przeciągu sześciu pierwszych sezonów popularnej produkcji HBO życie straciło tam blisko 150 tysięcy bohaterów - pojedynczych postaci, całych wiosek i armii. 

Więcej o: