"Ostre przedmioty" HBO miały się skończyć po pierwszym sezonie. Twórczyni chce kontynuacji

Marti Noxon, twórczyni "Ostrych przedmiotów", które zachwyciły widzów HBO, zdradziła na konferencji SXSW, że chciałaby, by powstały kolejne części serialu.
Zobacz wideo

"Ostre przedmioty" z Amy Adams w roli głównej to miniserial, który powstał na podstawie powieści Gillian Flynn. HBO zebrało nader pochlebne recenzje za swoją realizację tej opowieści. I choć od samego początku mówiło się, że ta historia jest zamknięta, to twórczyni projektu zdradziła, że marzy jej się ciąg dalszy.

Będzie drugi sezon "Ostrych przedmiotów"?

Marti Noxon wzięła udział w panelu dyskusyjnym podczas konferencji SXSW. W trakcie rozmowy zdradziła, że ona i autorka powieści, Gillian Flynn, intensywnie rozmawiają o tym, jak można by poprowadzić historię dalej.

Pewne jest to, że do tej pory nie było planów na kolejny sezon, bo Amy Adams nie chce wracać do swojej postaci - Camille - o czym mediom powiedział Casey Bloys, szef programowy HBO. Jak relacjonuje Digitalspy, tłumaczył:

To bardzo mroczna postać. Amy nie chce znowu znaleźć się w skórze Camille, i wcale jej za to nie winię. Granie takiej postaci jest bardzo wymagające.

W tej chwili trudno oczywiście powiedzieć cokolwiek pewnego - relacjonuje portal naekranie.pl - ale jest kilka potencjalnych tropów, jak poprowadzić historię dalej. Jedną z pierwszych koncepcji ponoć było stworzenie kolejnych sezonów, które opowiadałyby o poszczególnych mieszkańcach miasteczka, w którym rozgrywa się cała akcja. Możliwe też, że twórcy w następnej odsłonie skupią się na siostrze Camille.

HBO nie skomentowało tych doniesień, ale to wcale nie musi oznaczać, że nowy sezon nie powstanie.

Więcej o: