Netflix sięga po gry komputerowe. Zrobi serial z "Dragon's Dogma"

Netflix planuje serial animowany na podstawie "Dragon's Dogma". To wyprodukowana przez firmę Capcom gra z gatunku RPG. Gracze wcielają się w niej w postać wybrańca, któremu smok wyrwał serce.
Zobacz wideo

Netflix po sukcesie dwóch pierwszych sezonów "Castlevanii" postanowił dalej rozwijać ten pion swojej oferty. Właśnie okazuje się, że fani gry "Dragon’s Dogma" mogą liczyć na osobny serial animowany na jej podstawie.

Netflix robi grę na podstawie "Dragon’s Dogma"

Graczy "Dragon’s Dogma" niewątpliwe rajcowała podróż pełna wyzwań, jaka na nich czekała. Jak widać scenariusz gry okazał się wystarczająco ciekawy, by ktoś zobaczył w nim potencjał na wciągający scenariusz.

 

Na platformie ma ukazać się bowiem serial animowany - jednak jeszcze nie wiadomo, ile będzie miał odcinków i kiedy odbędzie się premiera - donosi serwis gryonline.pl. Wiadomo jednak, że projektem ma zająć się studio Sublimation. To najczęściej tworzy  efekty 3D do rozmaitych anime innych wykonawców.

Poza "Dragon's Dogma" Netflix zapowiedział także animacje, które będą tak zwanymi spin-offami popularnego "Altered Carbon" i "Pacific Rom". Poza tym w planach są także adaptacje komiksu Marka Millara "Supercrooks" i mangi "Spriggan".

Więcej o: