Wojciech Smarzowski nakręci "Wesele 2"? Wszystko na to wskazuje

"Wesele 2" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego trafi do kin? Wszystko wskazuje na to, że to całkiem prawdopodobne. Taka pozycja znalazła się wśród produkcji starających się o dofinansowanie od PISF.
Zobacz wideo

Polski Instytut Sztuki Filmowej opublikował na swojej stronie listę filmów, które chcą w 2019 roku ubiegać się o dofinansowanie od Instytutu. Wnioski podzielone są na poszczególne kategorie, a rozważać je będą eksperci.

Będzie "Wesele 2" Wojciecha Smarzowskiego

Uwagę miłośników filmów zwróciła sekcja filmów fabularnych, którymi ma zająć się ma Paweł Pawlikowski. Na liście wniosków znalazło się nazwisko Wojciecha Smarzowskiego, a przy nim tytuł "Wesele 2".

To jedyne dostępne informacje, które w tym momencie mamy. Nie wiadomo nawet, czy film będzie miał coś wspólnego z "Weselem" Smarzowskiego z 2004 roku.

"Wesele" to pierwszy pełnometrażowy film Wojciecha Smarzowskiego, po którym cała Polska zwróciła oczy na jego twórczość i z niecierpliwością czekała na kolejne produkcje. Film skupia się na tytułowym weselu, które bogaty mieszkaniec małej miejscowości wyprawia swojej córce. Pięknie przygotowana impreza idzie jednak w łeb, kiedy z godziny na godzinę okazuje się, że wszystko się sypie. "Wesele" pokazało polskie społeczeństwo i jego cechy w krzywym zwierciadle. Pomimo że pokazał brutalną prawdę o nas, pokochali go nie tylko krytycy, ale i widzowie. 

Więcej o: