Kwiecień w kinach - komiksy, komiksy! Nie tylko "Avengers: Koniec gry"

Kwiecień w kinach to dużo propozycji dla fanów komiksów. Oprócz oczekiwanego "Avengers: Koniec gry", będzie można też zobaczyć "Shazam!" i nową ekranizację przygód, których głównym bohaterem jest Hellboy. Ale nie tylko.
Zobacz wideo

W kwietniu premier mniej niż w marcu, ale usatysfakcjonowani powinni być przede wszystkim fani komiksów. Na premierę "Avengers: Koniec gry" ze stajni Marvela trzeba poczekać do 25 kwietnia - w rolach superbohaterów powrócą m.in. Chris Hemsworth (Thor), Brie Larson (Kapitan Marvel), Scarlett Johansson (Czarna wdowa) czy Chris Evans (Kapitan Ameryka). Wcześniej pojawi się propozycja DC - "Shazam!" z Zacharym Levim - zdecydowanie bardziej familijny niż "Hellboy", którego w filmie Neila Marshalla gra David Harbour.

Nie zabraknie także filmów dla dzieci (na ekranach będzie można oglądać m.in. ulubienicę wielu polskich przedszkolaków Basię, stworzoną najpierw na stronach książkowej serii przez duet Zofia Stanecka i Marianna Oklejak), jak i propozycji dla wielbicieli romansów z odrobiną pikanterii ("After").

Ci, którzy lubią podziwiać na ekranie talent aktorski Natalie Portman, także mogą już planować wizytę w kinie. "Vox Lux", w którym partneruje jej Jude Law, trafi na duże ekrany 26 kwietnia.

Przygotowaliśmy dla was comiesięczny przegląd najciekawszych premier kinowych.

Shazam! reż. David F. Sandberg, DC Comics (2019)

 

Nastoletni Billy Batson, gdy wypowie zaklęcie "Shazam", zamienia się w dorosłego superbohatera (w tej roli znany z serialu "Chuck" Zachary Levi). Na początku umiejętności wykorzystuje przede wszystkim do zabawy, ale szybko przekona się, że supermoce będą mu potrzebne do czego innego - walki z zabójczymi siłami zła, kontrolowanymi przez dr Thaddeusa Sivanę.

- Kiedy dostałem scenariusz, czytałem go, przelatując wzrokiem kolejne strony i wykrzykując same ochy i achy. Opowiadał historię bohatera, historię dziecka, historię rodziny — przeplatane humorem i emocjami - zachwyca się Levi. Czy słowa przeniesione na ekran będą równie ekscytujące, będzie można przekonać się w kwietniu w kinach.

Avengers: Koniec gry reż. Anthony Russo, Marvel (2019)

 

Swoich superbohaterów pokaże także na dużym ekranie Marvel. Tym razem to długo oczekiwane zakończenie historii opowiadanej w poprzednich filmach serii, takich jak "Thor", 'Iron Man", "Avengers" czy "Strażnicy galaktyki". 

Po uśmierceniu połowy żywych istot we wszystkich galaktykach, co zobaczyliśmy w końcówce "Avengers: Wojna światów", w "Avengers: koniec gry" pozostali przy życiu superbohaterowie próbują się przygotować do walki z Thanosem.

Vox Lux reż. Brady Corbet, Andrew Lauren Productions (2018)

 

Celeste (w tej roli Natalie Portman) była nastolatką, gdy wielka tragedia wywindowała ją na szczyty sławy. Dziewczyna została gwiazdą muzyki pop i osobą, za którą podążali dziennikarze i fotoreporterzy. Jej kariera rozwijała się w cieniu zjawisk, które naznaczyły XXI wiek: ataków terrorystycznych, szkolnych strzelanin, medialnej rewolucji. Dzisiaj Celeste nie jest już tą samą osobą. Po skandalicznym incydencie, który o mały włos nie zrujnował jej kariery, próbuje na scenę.

Za piosenki, które słyszymy w "Vox Lux", jest odpowiedzialna Sia. Portman partneruje w filmie Jude Law, z którym aktorka spotkała się na planie filmowym po raz czwarty - wcześniej grali razem we „Wzgórzu nadziei”, „Bliżej” i „Jagodowej miłości”.

Hellboy reż. Neil Marshall, Campbell Grobman Films (2019)

 

Film jest oparty na komiksach stworzonych przez Mike'a Mignolę. 

Pojmana i unieszkodliwiona przed wiekami królowa czarownic powraca do naszego świata, by znów nieść śmierć i zniszczenie. Jej demoniczny plan zakłada sprowadzenie na Ziemię plag tak potężnych, że ludzkość nie ma z nimi żadnych szans. Tylko bohater o tak piekielnych korzeniach jak Hellboy jest w stanie stawić czoła zagrożeniu i podjąć walkę z czarownicą i jej armią. 

W filmie występują David Harbour, Milla Jovovich, Ian McShane, Daniel Dae Kim i Sasha Lane.

After reż. Jenny Gage, Cinelou Films (2019)

 

Tessa rozpoczyna wymarzone studia. Jej uporządkowany świat staje na głowie, kiedy poznaje buntowniczego Hardina.

Filmu "After" by nie było, gdyby nie książka Anny Todd. A książka powstała najpierw jako... fanfic o Harrym Stilesie, wtedy jednym z wokalistów zespołu One Direction. Brzmi znajomo? W podobny sposób na ekrany trafiła produkcja "50 twarzy Greya"...

Basia reż. Marcin Wasilewski, Grupa Smacznego

 

Basia to pięcioletnia rezolutna dziewczynka, której przygody zna wielu byłych i obecnych przedszkolaków (a także ich rodzice). To już druga odsłona filmowych przygód tej książkowej bohaterki. W kinach tym razem zobaczymy cztery krótkometrażowe opowieści o Basi i jej rodzinie: "Basia i taniec", "Basia i gotowanie", "Basia i pieniądze", "Basia i telewizor".

W sumie prawie 50 minut animacji dla wszystkich, którzy skończyli cztery lata.

Manu. Bądź sobą! reż.  Christian Haas, Andrea Block, LUXX Film (2019)

 

Manu dorasta w kochającej rodzinie, wierząc, że jest mewą. Jednak w trakcie pierwszej lekcji latania okazuje się, że należy do zupełnie innego gatunku skrzydlatych. Odrzucony przez swoje dotychczasowe stado, opuszcza rodzinne gniazdo w poszukiwaniu prawdziwej tożsamości. Na swojej drodze spotyka ptasie rodzeństwo jerzyków, które szybko przyjmuje go do swojej paczki. Przyjaciołom towarzyszy pewien przerośnięty, niepotrafiący latać, ale za to bardzo sympatyczny indyk Percival. Wkrótce wraz z mewami, wszystkie gatunki będą musiały połączyć siły, aby stawić czoła gangowi gryzoni, który specjalizuje się w podkradaniu ptasich jaj. Za rogiem czai się jednak kolejne niebezpieczeństwo, które pokaże, że w byciu sobą jest moc a różnienie się od innych bywa bardziej przydatne niż wszystkim się może wydawać.

W polskiej wersji językowej można usłyszeć m.in. Adama Zdrójkowskiego i Czesława Mozila.

Impostor reż. Lee Cronin, Bankside Films (2019)

 

"Impostor" to propozycja dla tych, którzy w kinie lubią się bać. Główna bohaterka przeprowadza się ze swoim synkiem do domu na wsi. Pewnej nocy Chris znika, a kiedy się odnajduje, Sarah zaczyna podejrzewać że chłopiec, który wrócił, może wcale nie być jej synem. 

W irlandzkiej produkcji występują m.in. Seána Kerslake, James Cosmo i James Quinn Markey.

Pełna lista premier kinowych w kwietniu

5 kwietnia
Basia
Berlin, Barcelona
Impostor
Jutro albo pojutrze
Manu. Bądź sobą!
Powrót
Schyłek dnia
Shazam!
Wilcze echa
Yomeddine. Podróż życia

12 kwietnia
After
Hellboy
Jean-Luc Godard. Imaginacje
Maksymiuk. Koncert na dwoje
Ocalić i zginąć
Porwanie
Przypływ wiary
Żniwa

17 kwietnia
Belzebub

19 kwietnia
Wywiad z Bogiem

22 kwietnia
Praziomek

25 kwietnia
Avengers: Koniec gry

26 kwietnia
Mamy talent!
Pewnego dnia
Terapia
Vox Lux

Więcej o: