"Kapitan Marvel" z miliardowym zyskiem - bojkot nie zaszkodził najnowszej produkcji Marvela

Pomimo krytyki, która pojawiła się w amerykańskich portalach społecznościowych, nowemu filmowi Marvela udało się uzyskać duże wpływy ze sprzedaży biletów. "Kapitan Marvel" zarobiła już miliard dolarów i dołączyła do grona siedmiu innych filmów MCU, które mogą pochwalić się takim zyskiem.
Zobacz wideo

Według najnowszych aktualizacji podanych przez Boxoffice Pulse film "Kapitan Marvel" przekroczył właśnie miliard dolarów zysku. Jest to już siódma produkcja Marvel Cinematic Universe, która przekroczyła tak wysoki próg dochodów ze sprzedanych biletów.

Miliardowy zysk mimo bojkotów - "Kapitan Marvel" siódmym filmem MCU z tak dużym zyskiem

"Kapitan Marvel" zarobiła już łącznie 1,002 miliardy dolarów na całym świecie. W samych Stanach Zjednoczonych zysk uplasował się na poziomie 358,1 milionów dolarów, a w pozostałych krajach - 644,5 mln dolarów. Premiera filmu odbyła się 8 marca, w Dzień Kobiet.

Tak dobry wynik "Kapitan Marvel" jest zaskakujący zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę nieprzychylne komentarze, jakie otrzymywał film jeszcze przed oficjalną premierą. Produkcji Marvela zarzucano m.in. zbyt feministyczny wydźwięk. Krytyka spadła też na aktorkę Brie Larson, która wielokrotnie musiała bronić swoją postać przed atakami w mediach społecznościowych. Oceny były tak niskie, że serwis Rotten Tomatoes musiał zablokować przedpremierowe wystawianie ocen.

 

"Kapitan Marvel" jest siódmym filmem z serii Marvel Cinematic Universe, który przekroczył granicę miliarda dolarów z wpływów ze sprzedaży biletów. Tym samym produkcja dołączyła do takich filmów jak: "Avengers", "Avengers: Czas Ultrona", "Avengers: Wojna bez granic", "Iron Man 3", "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" czy "Czarna Pantera".

Więcej o: