"Podły, okrutny, zły" - udostępniono nowy zwiastun filmu o Tedzie Bundym

Nowy trailer filmu "Podły, okrutny, zły" niedawno został udostępniony na profilach społecznościowych Netflixa. Chociaż dystrybutorem produkcji jest Netflix, to w Polsce nie będzie on dostępny na tej platformie.

Film "Podły, okrutny, zły" opowiadający historię mordercy Teda Bundy’ego będzie miał premierę już 10 maja tego roku w kinach. Ted Bundy był jednym z najbardziej brutalnych morderców w historii Stanów Zjednoczonych. W latach 1974-1978 zabijał młode kobiety. Do tej pory potwierdzono jego sprawstwo w zabójstwach 20 kobiet. Seryjny morderca przyznał się jednak do aż 30 zabójstw, których dokonał na terenie sześciu stanów. W filmie poznajemy także jego drugą stronę - przez kilka lat tworzył szczęśliwy związek z Liz Kloepfer, która bardzo długo nie mogła uwierzyć w zarzuty, które stawiano Tedowi.

Zwiastun filmu "Podły, okrutny, zły" - w roli głównej Zac Efron 

Proces mordercy był śledzony przez całą Amerykę: była to pierwsza w historii rozprawa transmitowana przez telewizję. Wbrew pozorom medialny rozgłos nie zaszkodził mordercy. Ted Bundy dzięki temu zyskał sławę, a nawet rzeszę obrońców, którzy wierzyli w jego niewinność. Zakochane w nim kobiety przyjeżdżały nawet na rozprawy. Mężczyzna został skazany na śmierć na krześle elektrycznym. Wyrok wykonano w 1989 roku w więzieniu stanowym Florydy w Raiford. Wcześniej psychiatra Dorothy Otnow Lewis stwierdziła u niego zaburzenia afektywne dwubiegunowe oraz zaburzenia depresyjne.

 

W filmie "Podły, okrutny, zły" zobaczymy m.in. Zaca Efrona, który wcieli się w postać Teda Bundy’ego. Jego partnerkę zagra z kolei Lily Collins. W produkcji wystąpią także: Jim Parsons, John Malkovich, Angela Sarafyan czy James Hetfield.

Więcej o: