Agnieszka Smoczyńska kręci serial dla Netfliksa. To ekranizacja komiksu "Warrior Nun"

Netflix zatrudnił polską reżyserkę Agnieszkę Smoczyńską, znaną choćby z głośnego filmu "Córki dancingu", by ta zajęła się ekranizacją kilku odcinków serialu tworzonego na podstawie komiksu "Warrior Nun".
Zobacz wideo

Agnieszka Smoczyńska została zaangażowana przez Netflix do pracy przy serialu "Warrior Nun". Prace na planie już trwają, ekipa kręci zdjęcia w Hiszpanii.

Polka reżyseruje serial Netfliksa

Agnieszka Smoczyńska, która ostatnio wypuściła do kin głośny film "Fuga", będzie odpowiedzialna za stworzenie dwóch z dziewięciu odcinków najnowszego serialu Netfliksa. 

"Warrior Nun" jest adaptacją komiksów Bena Dunna. Główna bohaterka to 19-latka, która odkrywa, że należy do zakonu, który od wieków ma za zadanie walczyć z demonami grasującymi po ziemi. Pewnego dnia dziewczyna budzi się w kostnicy, z dziwnym artefaktem wszczepionym na plecach - odkrywa też, że dysponuje niezwykłymi mocami. Posłużą jej do walki ze złem.

W główną bohaterkę wcieli się Alba Babtista. U jej boku zagrają także Toya Turner, Tristan Ulloa, Thekla Reuten, Kristina Tonteri-Young, Lorena Andrea i Emilio Sakraya. I choć ekipa już intensywnie pracuje, nie znamy jeszcze daty prmiery.

To nie pierwszy raz, kiedy Polka współpracuje z medialnym potentatem, wcześniej Smoczyńska współtworzyła też "1983", czyli pierwszą w pełni polską produkcję Netfliksa.

Więcej o: