Netflix pokaże kolejne polskie filmy. Next Film podpisał umowę z gigantem

21 polskich filmów z zasobów dystrybutora Next Film trafi do obszernej biblioteki Netfliksa, jednego z największych serwisów streamingowych na świecie. Od ubiegłego miesiąca użytkownicy mogą obejrzeć tam takie filmy jak "Bogowie" czy "Drogówka".
Zobacz wideo

Netflix sukcesywnie poszerza swoją ofertę, w tym roku do swoich przepastnych zasobów zdecydował się dodać tak znaczące polskie filmy jak "Drogówka", "Ziarno prawdy", "Bogowie", "Król życia", "Po prostu przyjaźń", "Disco Polo", "Polskie gówno" i "Plac zabaw".

Polskie filmy na Netfliksie

Netflix i Next Film podpisali umowę na zakup licencji do wyświetlania produkcji, które polska spółka dystrybuuje. Filmy "Drogówka", "Disco Polo" czy "Bogowie" są już dostępne dla polskich użytkowników Netfliksa od marca.

Jednak tych osiem tytułów to dopiero początek - w przeciągu najbliższego roku na platformie będą pojawiać się następne filmy takie jak "Twój Vincent", "Kamerdyner" , "Pokot", "Papusza", "Excentrycy" czy "Plan B". O tym, kiedy będą miały swoją premierę na platformie, zdecyduje sam Netflix.

Robert Kijak, prezes spółki Next Film, powiedział:

Do obecnie dostępnych tytułów z portfolio Next Film sukcesywnie będą dodawane kolejne - współpraca objęła jak na razie 21 tytułów. W zależności od filmu Netflix określa jego czas emisji na platformie. Netflix to dla nas kolejny ważny partner w zakresie dystrybucji - platformy VOD to atrakcyjny sposób udostępniania tytułów filmowych dopełniający dotychczasowe kanały dystrybucyjne. Cieszymy się, że wiele naszych filmów trafi w ten sposób do szerokiego grona polskich użytkowników tej popularnej platformy.

Netflix nie tylko dodaje polskie filmy, w ubiegłym roku wyemitował też swoją pierwszą produkcję nakręconą rękami rodzimych filmowców - "1983". Jak dobrze wiemy, nie tylko tak sięga po polską kulturę - obecnie trwają zdjęcia do serialu "Wiedźmin" na podstawie powieści Andrzeja Sapkowskiego. Nie zapominajmy też o tym, że Agnieszka Smoczyńska wyreżyseruje dwa odcinki serialu "Warrior Nun", a Joanna Kulig została jedną z głównych gwiazd muzycznego dramatu "The Edgy", w którym wykorzysta swoje zdolności wokalne.

Polscy widzowie dzięki Netfliksowi już wcześniej mogli zobaczyć serial "Ultraviolet", głośny dramat "Róża", przełomowy film "Galerianki", komedię "Ile waży koń trojański", "Pokłosie" czy komedię romantyczną "Zakochani" z Bartoszem Opanią i Magdaleną Cielecką w rolach głównych.

Więcej o: