"Wiedźmin" będzie kręcony też w Polsce? Ponoć Zamek Ogrodzieniec "zagra" w serialu Netfliksa

Netfix intensywnie pracuje na planie serialu "Wiedźmin" na podstawie popularnej powieści Andrzeja Sapkowskiego. Ekipa filmowa wybrała do realizacji projektu różne lokalizacje na terenie całej Europy, zdjęcia zaczęły się na Węgrzech, a filmowcy podobno już zawitali do Polski.
Zobacz wideo

"Wiedźmin" Netfliksa to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez fanów książkowej sagi i doskonałej gry komputerowej serialów. Prace na planie ruszyły w ubiegłym roku, ekipa zaczęła od kręcenia na Węgrzech. Uczynny użytkownik portalu Reddit u/gravemaster7 poinformował 8 kwietnia fanów "Wiedźmina", że filmowcy wczoraj dotarli w poniedziałek do Polski.

Netflix kręci "Wiedźmina" w Polsce

O tym, że część zdjęć do "Wiedźmina" będzie kręcona w Polsce, było wiadomo już wtedy, kiedy producentka Lauren S. Hissrich wrzucała na swojego Twittera zdjęcia z naszego kraju.

I zdaje się, że ekipa już niedługo zacznie u nas pracę - na Reddicie pojawiło się wycięte z bliżej niezidentyfikowanego profilu na Instagramie zdjęcie Zamku Ogrodzieniec niedaleko Krakowa. Podpis fotografii głosi, że właśnie tam będzie plan filmowy.

Użytkownicy portalu są przekonani, że zapowiedziane na najbliższe dni roboty budowlane na zamku i zamknięcie go dla ruchu turystycznego mają związek właśnie z pojawieniem się ekipy filmowej. Ciekawi sprawy fani udali się na wycieczkę w tamte okolice i tam udało im się wyśledzić oraz sfotografować samochody polskiej firmy filmowej.

Jak donosi "Dziennik Zachodni", w Ogrodzieńcu mają się pojawić aktorzy grający w "Wiedźminie", nie udało się jednak ustalić, którzy. Przypuszcza się jednak, że zamek będzie "grał" Kaer Morhen, czyli miejsce, w którym szkoleni są młodzi wiedźmini. Możemy mieć zatem nadzieję, że grający główną rolę Henry Cavil jest już w Polsce.

Pewne jest to, że producentka serialu, Lauren S. Hissrich, wyleciała z Węgier na następną lokalizację, bo sama o tym poinformowała na swoim profilu na Instagramie.

 

Zostaje nam tylko pilnie śledzić doniesienia z planu i czekać na premierę serialu, która zaplanowana jest na jesień tego roku. 

Więcej o: