"Shazam" ledwo weszło do kin. Radzi sobie tak dobrze, że podobno już planują drugą część

"Shazam" to najnowszy film o superbohaterze wytwórni DC, która wprowadziła na rynek komiksy i ekranizacje m.in. o Supermanie i Batmanie. Najświeższa produkcja w weekend otwarcia trafiła na pierwsze miejsce amerykańskiego box office'u - tylko tam zarobiła ponad 50 mln dolarów.
Zobacz wideo

"Shazam" to film powstały na bazie komiksu o tym samym tytule. To wydawana od 1939 roku historia autorstwa C. C. Becka i Billa Parkera. Przedstawia historię chłopca, który zmienia się w superbohatera obdarzonego supermocami za każdym razem, gdy wypowie słowo "Shazam". Ekranizacja komiksu zadebiutowała na ekranach w ubiegłym tygodniu i została przyjęta przez widzów nader życzliwie, wspięła się bowiem na szczyt amerykańskiego box office'u.

"Shazam" na pierwszym miejscu

"Shazam" w samych tylko Stanach zarobiło w swój pierwszy weekend wyświetlania 53,5 mln dolarów - donosi strona Box Office Mojo. Drugi film w tym zestawieniu - "Smętarz dla zwierzaków" - zarobił połowę mniej, bo 25 mln. Łącznie z wpływami z rynków zagranicznych najnowszy film DC zgarnął 159 130 326 dolarów.

 

Dodajmy, że głównymi bohaterami tej ekranizacji jest para nastoletnich kumpli. Jeden z nich - Billy Batson - kiedy wypowiada słowo "SHAZAM" - zmienia się w super-bohatera. Dodajmy, że to akronim z imion sześciu antycznych bogów i herosów, którzy dają chłopcu szczególne dary: Salomon (mądrość), Herkules (siła), Atlas (wytrwałość), Zeus (moc), Achilles (odwaga) i Merkury (szybkość).

Zachary Levi wciela się Shazama po transformacji, jego nastoletnią i normalną wersję Asher Angel. W obsadzie znajdują się również Mark Strong, Jack Dylan Grazer, Grace Fulton, Faithe Herman, Ian Chen, Cooper Andrews, Marta Milans, Ron Cephas Jones oraz Jovan Armand.

Będzie "Shazam 2"?

Sukces filmu faktycznie był spory. Mówi się, że producenci z Warner Bros. już bardzo konkretnie planują jego drugą część i rozmawiają o niej z pracującym przy scenariuszu pierwszej części Henrym Gaydenem. Jak donosi serwis Movieweb, nie ma jeszcze żadnych szczegółów dotyczących fabuły nowego filmu. Nie wiadomo też, czy scenarzysta dopiero zacznie pracę nad historią, czy np. już jest w trakcie pracy. "Shazam 2" ma wyreżyserować ten sam człowiek, który stworzył część pierwszą czyli David F. Sandberg. Możemy się także spodziewać powrotu aktorów odgrywających główne role.

Więcej o: