Skończyły się zdjęcia do filmu "Legiony". Znamy datę premiery

Zakończyły się zdjęcia do filmu "Legiony" Dariusza Gajewskiego. Znamy już także nową datę premiery produkcji, w której występują m.in. Sebastian Fabijański, Jan Frycz i Borys Szyc.
Zobacz wideo

Jak zapowiada dystrybutor, "Legiony" Gajewskiego to "porywająca opowieść chłopakach i dziewczynach z legionowego pokolenia lat 1914-1916, które wywalczyło Polsce Niepodległość. To kino przygodowe w najlepszym wydaniu, zrealizowane przy użyciu najnowocześniejszych technik filmowych. Opowieść o młodych ludziach, którzy nie wahali się, by rzucić się w wir walki o odzyskanie państwowości, ale także o tych, którzy dopiero zrozumieli, że tylko w wolnej Polsce zrealizują swoje marzenia".

Skończyły się zdjęcia do filmu "Legiony". Znamy datę premiery

Reżyserem "Legionów" jest Dariusz Gajewski, zdobywca Złotych Lwów na FPFF w Gdyni za film "Warszawa", zwycięzca scenariuszowego konkursu na film o Powstaniu Warszawskim. Zdjęcia, których głównym autorem jest Jarosław Szoda („Misja Afganistan”, „Handlarz cudów”, Strażacy”) trwały od sierpnia 2017 roku. Zakończyły się 10 kwietnia 2019 roku, a były realizowane m.in. w Bieszczadach, Cieszynie, Tokarni, Stradowie, okolicach Krakowa, Mrągowa, Węgrowa oraz Otwocka.

Budżet produkcji to 27 milionów złotych. Premiera filmu "Legiony" jest zaplanowana na 20 września.

Głównymi bohaterami filmu są młodzi: Józek (w tej roli Sebastian Fabijański), dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola (Wiktoria Wolańska) z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek (Bartosz Gelner), jej narzeczony, członek Drużyn Strzeleckich i ułan. Historia jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie opowieści o tym trójkącie miłosnym.

Obok bohaterów fikcyjnych, których historie wzorowano jednak na życiorysach prawdziwych legionistów, w filmie pojawi się wiele postaci historycznych. Wśród nich: brygadier Józef Piłsudski (Jan Frycz), porucznik Stanisław Kaszubski ps. „Król” (Mirosław Baka), rotmistrz Zbigniew Dunin-Wąsowicz (Borys Szyc), porucznik Jerzy Topór-Kisielnicki (Antoni Pawlicki) i wielu innych.

Więcej o: