Gwiezdne wojny. Jest pierwszy zwiastun "The Rise of Skywalker", a w nim Lando Calrissian

Lando Calrissian, Leia, Chewbacca i walcząca mieczem świetlnym Rey - to niektóre z postaci w pierwszym zwiastunie IX części "Gwiezdnych Wojen". Premiera filmu "Star Wars: The Rise of Skywalker" zaplanowana jest na grudzień.
Zobacz wideo

"Star Wars: The Rise of Skywalker" - taki będzie tytuł IX i ostatniej części sagi "Gwiezdnych Wojen". Premiera odbędzie się w grudniu, a teraz opublikowano pierwszy zwiastun filmu. 

Zaczyna się od pokazania głównej postaci nowej części sagi, Rey (granej przez Daisy Ridley), na pustynnej planecie. Po tym słyszymy głos narratora, którym jest Mark Hamill grający postać Luke'a Skywalkera. - Przekazaliśmy wszystko, co wiemy. 1000 pokoleń żyje teraz w tobie. Ale to twoja walka - mówi. I walka się zaczyna - po chwili widzimy, jak Rey mierzy się z przeciwnikiem w myśliwcu. 

Zwiastun "Star Wars: The Rise of Skywalker" - jest Fisher i Lando Calrissian

W kolejnych ujęciach widzimy kadry z górzystej planety, scenę bitwy z udziałem Kylo Rena ( Adam Driver) i prace nad jego hełmem-maską. W zwiastunie pojawia się także Finn (John Boyega), roboty BB-8 i C-3PO, Chewbacca oraz Lando Calrissian za sterami Sokoła Millenium. Podobnie jak niektóre inne postacie, gra go aktor znany z pierwszej trylogii - Billy Dee Williams.  

Widzimy też postać Lei, graną przez zmarłą w 2016 roku Carrie Fisher. Zdjęcia do części IX zaczęły się po jej śmieci, jednak w filmie wykorzystano ujęcia nagrane przy produkcji poprzednich części. 

Pod koniec dwuminutowego zwiastuna słyszymy głos Luke'a Skywalkera, który mówi "Nikt tak naprawdę nie odchodzi w zupełności", a po tym... złowieszczy śmiech imperatora. Na sam koniec pokazano tytuł ostatniej części sagi: "Star Wars: The Rise of Skywalker". 

Premiera IX części "Gwiezdnych Wojen" w Stanach Zjednoczonych została zaplanowana na 20 grudnia 2019 roku.

Więcej o: