"Gwiezdne wojny" - szykujcie się na kolejne 10 lat. "Star Wars: The Rise of Skywalker" to nie koniec!

"Star Wars: the Rise of Skywalker" kończy opowieść o Hanie Solo, Luke'u, Lei i spółce. Jak zapowiada producentka, to nie oznacza, że całkiem żegnamy "Gwiezdne wojny". Lucasfilm ma dalekosiężne plany.
Zobacz wideo

Zaledwie trzy dni temu, na wielkiej konferencji, tysiące fanów zebranych w Chicago (i miliony przed ekranami na całym świecie) poznali tytuł, jaki będzie miała ostatnia część sagi, Gwiezdne wojny IX. "Star Wars: The Rise of Skywalker" to produkcja, w której zobaczymy zakończenie historii opowiadanej od 1977 roku. 

Gwiezdne wojny - szykujcie się na kolejne 10 lat

Jeszcze nie do końca opadły emocje po premierowej emisji zwiastuna do "Star Wars: The Rise of Skywalker", a szefowa Lucasfilm już zdradza, że chociaż to koniec pewnej ery, jej zdaniem to nie ostateczne pożegnanie ze światem gwiezdnych wojen.

- Od początku wiedzieliśmy, że tym filmem zamkniemy ten etap, jeszcze zanim zaczęliśmy pracę nad "Przebudzeniem mocy" - powiedziała szefowa Lucasfilm Kathleen Kennedy w rozmowie z serwisem Hollywood Reporter. - Mamy przed sobą nową sagę. Nie tylko kolejną trylogię, ale patrzymy na plan na następne dziesięć lub więcej lat - dodaje.

Rian Johnson, który jest autorem scenariusza i reżyserem filmu "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi", już pracuje nad nową trylogią. Kolejną wymyślają właśnie ludzie odpowiedzialni za sukces serialu "Gra o tron": producenci David Benioff i D.B. Weiss.

"Star Wars: The Rise of Skywalker" - premiera w tym roku

"Star wars: The Rise of Skywalker" pojawi się w polskich kinach 19 grudnia 2018 roku. Film reżyseruje J.J. Abrams, który ma na koncie "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy". Reżyser zastąpił we wrześniu 2017 roku Colina Trevorrowa i dzięki temu ponownie spotkał się na planie m.in. z Daisy Ridley (Rey), Johnem Boyegą (Finn) i Oscarem Isaackiem (Poe Dameron). Abrams opisał próbę zamknięcia wszystkich wątków z poprzednich ośmiu części sagi jako "szalone wyzwanie".

- Piękno współpracy ze współscenarzystą Chrisem Terrio i producentką Kathleen Kennedy polega na tym, że chyba udało się nam - mam nadzieję, wy to ocenicie - zakończyć tę historię w sposób satysfakcjonujący, zaskakujący, zabawny, szokujący, budząc wszystkie uczucia, jakie ta opowieść powinna wywołać - mówi Abrams. - Przede wszystkim to przygodowa historia o nowym pokoleniu bohaterów, którzy odziedziczyli wiele rzeczy po tych, którzy byli przed nimi. Tak ja to widzę - dodał.

Gwiezdne wojny - spotkanie w Chicago. Na zdjęciu prowadzący Stephen Colbert i twórcy filmu: J.J. Abrams, Kathleen Kennedy, Anthony Daniels, Billy Dee Williams, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo i Naomi AckieGwiezdne wojny - spotkanie w Chicago. Na zdjęciu prowadzący Stephen Colbert i twórcy filmu: J.J. Abrams, Kathleen Kennedy, Anthony Daniels, Billy Dee Williams, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo i Naomi Ackie Rob Grabowski / Rob Grabowski/Invision/AP

Główna saga "Gwiezdne wojny" to w założeniu dziewięć filmów. Lista tytułów uszeregowanych według momentu premiery wygląda następująco:

1. "Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja" (1977)

2. "Gwizdne wojny: Imperium kontratakuje" (1980)

3. "Gwiezdne wojny: Powrót Jedi" (1983)

4. "Gwiezdne wojny: Mroczne widmo" (1999)

5. "Gwiezdne wojny: Atak klonów" (2002)

6. "Gwiezdne wojny: Zemsta Sithów" (2005)

7. "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy" (2015)

8. "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" (2017)

9. "Star Wars: The Rise of Skywalker (2019 - polski tytuł jest jeszcze nieznany)

Oczywiście, uniwersum to także filmy pełnometrażowe spod znaku "Gwiezdne wojny - historie" ("Łotr 1" i 'Han Solo"), filmy animowane i telewizyjne, seriale i dużo więcej.

Więcej o: