"X-Men: Dark Phoenix". Sophie Turner w ostatecznym zwiastunie. Będzie gorąco

"X-Men: Dark Phoenix" już niedługo pojawi się w kinach. Tytułową postać z najnowszej części sagi o mutantach gra Sophie Turner, znana z serialu "Gra o tron".

- Kiedy tracę nad sobą kontrolę, dzieją się złe rzeczy. Ale to fajne uczucie - mówi bohaterka grana przez Sophie Turner w najnowszym - ostatecznym - zwiastunie "X-Men: Dark Phoenix". 

"X-Men: Dark Phoenix". Sophie Turner jako Mroczna Phoenix (zwiastun)

 

Tytułowa bohaterka nowego filmu inspirowanego komiksami Marvela to Jean Grey, jedna z pierwszych członkiń drużyny X-Men. Po tym, jak misja powstrzymania kosmicznej katastrofy prawie ją zabija, Jean powraca przemieniona. Odkrywa w sobie jeszcze większą moc, a jednocześnie przemienia się w swoje alter ego, nadprzyrodzoną siłę, znaną jako Mroczna Phoenix. To sprawia, że zaczyna stanowić zagrożenie, z którym będą musieli zmierzyć się pozostali X-Meni. Będzie gorąco - w końcu naprzeciw siebie staną mutanci, którzy jeszcze przed chwilą tworzyli rodzinę i razem walczyli ze złem.

Oprócz Sophie Turner, którą obecnie można oglądać także w ósmym sezonie "Gry o tron", w filmie pojawią się m.in. James McAvoy jako Profesor Charles Xavier, Michael Fassbender jako Magneto, Jennifer Lawrence jako Raven/Mystique i Jessica Chastain jako Smith.

"X-Men: Dark Phoenix" będzie można oglądać w kinach od 7 czerwca. Za scenariusz i reżyserię odpowiada  Simon Kinberg. Fanom X-Menów Kinberg nie jest obcy, ma na koncie produkcje takie jak "X-Men: Ostatni bastion" i "X-Men: Przeszłość, która nadejdzie".

Zobacz wideo
Więcej o: