Tadeusz Pluciński nie żyje. "Na wieki wieków amant" miał 92 lata

O śmierci Tadeusza Plucińskiego poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Aktor znany z ról amantów, licznych małżeństw i słynnej kwestii "Zdejm kapelusz!" zmarł w wieku 92 lat.

"Ze smutkiem zawiadamiamy, że dzisiaj w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie, zmarł Tadeusz Pluciński" - podał Związek Artystów Scen Polskich. Aktor był znany głównie z drugoplanowych ról w takich filmów jak "Mąż swojej żony", "Brunet wieczorową porą", "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" i "Hydrozagadka", gdzie wypowiadał kultową kwestię: "Zdejm kapelusz!". 

Grał też w serialach, m.in. w "Czterdziestolatku", "Karierze Nikodema Dyzmy" i "Alternatywy 4". 

Był czterokrotnie żonaty - z Bożeną Brun-Barańską, Iloną Stawińską, Krystyną Mazurówną i Jolantą Wołłejko. W 2014 roku ukazał się wywiad rzeka z Tadeuszem Plucińskim "Na wieki wieków amant".

"Zdjęcie Tadeusza Plucińskiego z filmu 'Hydrozagadka' Andrzeja Kondratiuka za czasów PRL-u było sprzedawane w kioskach Ruchu spod lady. Po Warszawie krążyły legendy, że kiedy szedł na przyjęcie z kumplami, a miał cynk od przyjaciół, że są trzy panienki do wyrwania, koledzy nie mieli szans, bo wszystkie trzy rzucały się na niego. Kiedyś zażartował z Julia Iglesiasa, który chwalił się, że spał z trzema tysiącami kobiet, że musi jeszcze porządnie popracować, żeby go dogonić, i łatka playboya została z nim na zawsze" - pisała na naszych łamach Violetta Ozimkowska.

On sam twierdził, że to dziennikarze stworzyli mu wizerunek "płytkiego, cynicznego idioty, który właśnie wrócił z sex shopu". - A ja przecież nieźle zapieprzałem, żeby zapewnić swojej rodzinie jak najlepsze życie - mówił.

Więcej o:
Komentarze (92)
Tadeusz Pluciński nie żyje. "Na wieki wieków amant" miał 92 lata
Zaloguj się
 • crazy_lara777

  Oceniono 44 razy 36

  chociaz dozyl pieknego wieku smutno jest wiedzac,ze juz nigdy nie zobaczymy takiego cudownego aktora.
  zostaja filmy...

 • patologia

  Oceniono 40 razy 34

  dziękujemy za wszystkie role

 • tojamarusia

  Oceniono 32 razy 28

  Zabójczo przystojny i męski, świetny aktor.. Pięknego wieku dożył.

 • mer-llink

  Oceniono 29 razy 27

  Odpoczywaj w pokoju.

 • js08836

  Oceniono 32 razy 26

  Na 100 %, gdyby był Anglikiem to kto wie czy nie zagrałby Agenta 007 Jamesa Bonda. Daniel Craig ,to przy Plucińskim dzieciak. Plucińskiemu bliżej do Rogera Moora. Jedyna kolizja miedzy nimi to taka, że R. Moor było o rok młodszy.

 • pedro.666

  Oceniono 32 razy 24

  Nigdy wcześniej nie było tak ciężko przystojnego aktora. To opinia wszystkich możliwych znajomych kobiet w różnym wieku. Może jeszcze kiedyś taki się trafi. Co se, swoją drogą, pobzykał - to jego. Cześć Jego pamięci!

 • antybandzior

  Oceniono 28 razy 22

  To był AKTOR, a nie nędzny odtwórca ról.....

 • dadelog

  Oceniono 23 razy 21

  Jeden z ostatnich aktorów złotego pokolenia powojennego kina polskiego. Prawdziwy mistrz ról drugoplanowych i niepoprawny amant. Spoczywaj w pokoju na wieki wieków, najbarwniejszy amancie w historii polskiego kina[*]

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX