"Avengers: Endgame". Czy widzowie zobaczą sceny po napisach końcowych?

25 kwietnia w polskich kinach premierę będzie miała najnowsza część serii Marvel Cinematic Universe - "Avengers: Koniec gry". Produkcja ma być kulminacją i zakończeniem historii filmów wyprodukowanych w ciągu 11 lat.
Zobacz wideo

Sceny po napisach końcowych to tradycyjny już element filmów wyprodukowanych przez Marvela. Dotychczasowe filmy miały od jednej do nawet kilku scen publikowanych dodatkowo po napisach kończących produkcję. Czy w filmie "Avengers: Koniec gry" również pojawią się dodatkowe epizody?

"Avengers: Endgame" - czy w ostatniej produkcji MCU pojawią się sceny końcowe po napisach?

Według informacji podanych przez stronę naekranie.pl najnowszy film Marvela kończy się napisami. Oznacza to, że po nich widzowie nie zobaczą dodatkowych scen z planu "Avengers: Koniec gry". Tym samym produkcja ta będzie pierwszym filmem MCU, który nie będzie kontynuował tradycji sceny po napisach. Dotychczas dodatkowe ujęcia pojawiały się w każdym filmie poczynając od 2008 roku, kiedy na ekrany kin trafił "Iron Man".

Sceny po napisach końcowych zazwyczaj były albo humorystyczne, albo wprowadzały w fabułę kolejnej części filmu. Według krytyków jest to dobre posunięcie dla filmu, którego celem jest zakończenie wszystkich trzech faz Marvel Cinematic Universe. Po napisach końcowych widzowie zobaczą tylko logo producenta serii.

Film "Avengers: Endgame" trwa 2 godziny i 48 minut nie wliczając w to napisów końcowych. Kolejne filmy Marvela, rozpoczynające czwartą fazę historii o superbohaterach zapowiedziano na lata 2020-2022. W tym cyklu widzowie zobaczą osiem filmów.

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: