Lily Collins, J.R.R. Tolkien i Ted Bundy - aktorkę będzie można oglądać w maju w aż dwóch kinowych premierach

Lily Collins, gdy debiutowała, w większości tekstów o sobie czytała: córka Phila Collinsa. Dzisiaj piszą o niej głównie ze względu na jej dokonania. Teraz będzie można ją zobaczyć w dwóch produkcjach - głównymi bohaterami są J.R.R. Tolkien i Ted Bundy.
Zobacz wideo

Lily Collins to córka Philla Collinsa i jego drugiej żony Jill Tavelman. Zadebiutowała jako aktorka w 1992 roku jako trzylatka. W jej filmografii znajdują się takie tytuły jak "Królewna Śnieżka", "Love, Rosie" czy "Okja".

Lily Collins, Tolkien i Ted Bundy - aktorka w aż dwóch kinowych premierach

Już 10 maja zaplanowana jest polska premiera "Podły, okrutny, zły", w którym główne role grają Zac Efron i Lily Collins. To opowieść o jednym z najbardziej znanych seryjnych morderców w historii - Ted Bundy przyznał się do zabicia 30 kobiet, ale niektórzy twierdzą, że było ich dużo więcej. Ten zabójca był jednak - jak twierdzi jedna z zaatakowanych kobiet, której udało się przeżyć - czarujący. Także podczas procesu udało mu się zafascynować liczne kobiety, które nawet pojawiały się w sali rozpraw, by go zobaczyć.

Lily Collins gra w produkcji, która miała światową premierę na Festiwalu Filmowym w Sundance, długoletnią dziewczynę Teda Bundy'ego - Elizabeth Kloepfer. Rozwiedziona samotna matka spotykała się z seryjnym mordercą przez kilka lat i długo nie wierzyła w straszliwą prawdę o nim. "Powierzyłam mu swoje życie i powiedziałam: 'Proszę, zaopiekuj się mną'. I robił to na wiele sposobów, ale stawałam się coraz bardziej zależna od niego. Kiedy czułam jego miłość, byłam na szczycie, kiedy Ted nie okazywał mi czułości, czułam się jak zero" - pisała w autobiografii.

Lily Collins i Zac Efron na premierze 'Podły, okrutny, zły'Lily Collins i Zac Efron na premierze 'Podły, okrutny, zły' Joel C Ryan / Joel C Ryan/Invision/AP

Drugi film z Lily Collins, który będzie miał premierę w maju, to "Tolkien", który wyreżyserował Dome Karukoski.

Scenariusz opowiada przede wszystkim o szkolnych czasach Tolkiena, kiedy znalazł w grupie szkolnych outsiderów prawdziwą przyjaźń. Wtedy też J.R.R. Tolkien poznał swoją przyszłą żonę i muzę - Edith Bratt. To właśnie tę postać gra Collins.

W filmie twórcy chcieli pokazać także, jak ciężko pisarza doświadczyła I wojna światowa, która zagroziła jego własnej "drużynie pierścienia" i to, jak jego doświadczenia z młodości wpłynęły na jego twórczość. W tytułowej roli występuje Nicolas Hoult. "Tolkien" będzie miał premierę 17 maja.

Więcej o: