"Fantastyczne zwierzęta 3" z opóźnioną premierą. Nie zobaczymy filmu w przyszłym roku

"Fantastyczne zwierzęta" miały po raz trzeci pojawić się w kinach w 2020 roku, ale jest już pewne, że tak się nie stanie. Producenci poinformowali o przesunięciu premiery filmu.
Zobacz wideo

Zdjęcia do kolejnej części miały rozpocząć się w lipcu, ale po niezbyt pozytywnych reakcjach krytyków i widzów na część drugą producenci zdecydowali, że twórcy muszą lepiej przygotować się do realizacji następnego filmu serii i dali im więcej czasu.

"Fantastyczne zwierzęta 3" z opóźnioną premierą. Nie zobaczymy filmu w przyszłym roku

Prace na planie zaczną się dopiero wiosną przyszłego roku, a premiera odbędzie się z rocznym opóźnieniem - 12 listopada 2021 roku.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani i mamy dużo wiary w "Fantastyczne zwierzęta" - powiedział Toby Emmerich z Warner Bros. Pictures Group. - Wszyscy uważamy, że ta data premiery da twórcom czas i przestrzeń, która pozwoli rozkwitnąć ich talentom i zrobić najlepszy z możliwych filmów dla naszych fanów - dodał.

"Fantastyczne zwierzęta 3" to część cyklu zaplanowanego na pięć filmów, który zainspirowała twórczość J.K. Rowling, autorki przygód Harry'ego Pottera. Wszystkie ma reżyserować David Yates.

Główną rolę gra zdobywca Oscara Eddie Redmayne. Jego bohater to czarodziej Newt Scamander, który żyje w latach 20. ubiegłego wieku. Pierwsza część z 2016 roku zatytułowana "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" była kasowym hitem, zarabiając 814 mln dolarów. Sequel "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" nie do końca spełnił pokładane w nim nadzieje - zyski to "tylko" 653 mln.

W tym ostatnim filmie wystąpił Johnny Depp, który znalazł się także w obsadzie trzeciej części. Już wtedy jego występ budził kontrowersje ze względu na doniesienia medialne związane z oskarżeniami Amber Heard. Dzisiaj już była żona Deppa zarzucała mu przemoc domową. Niedawno znowu zrobiło się głośno w tej sprawie.

Johnny Depp broni swojej roli w "Fantastycznych zwierzętach". Ludzie nie chcieli, żeby grał w filmie>>

Więcej o: