"Avengers: Endgame" zarabia miliardy. Ile z tego dostaną Robert Downey Jr. i inni aktorzy?

"Avengers: Endgame" zarobił już na świecie prawie 1,5 mld dolarów, a można go oglądać zaledwie od kilku dni. Największe gwiazdy Marvela dostaną więc za swoją pracę naprawdę duże pieniądze. Na szczycie listy płac jest oczywiście Robert Downey Jr.
Zobacz wideo

Robert Downey Jr. zarobił podobno 50 mln dolarów za pierwszych "Avengersów" z 2012 roku i 75 mln dolarów za poprzednią część - "Avengers: Infinity War". Ten ostatni film przekroczył granicę 2 mld $ zysku. "Avengers: Endgame" najprawdopodobniej pobije poprzednika na głowę.

"Avengers: Endgame" zarabia miliardy. Ile z tego dostaną Robert Downey Jr. i inni aktorzy?

Jak donosi Hollywood Reporter, Robert Downey Jr. może się spodziewać wpływu na konto w wysokości minimum 75 mln dolarów. Wszystko dlatego, że aktor podpisał kontrakt, który nie tylko gwarantuje mu pewną kwotę wynagrodzenia, ale także udział w zyskach. Downey podobno zdecydował się na taką umowę, gdy okazało się, że pierwszy "Iron Man" z jego udziałem (film z 2008 roku) to większy sukces niż ktokolwiek wcześniej przypuszczał. Gdy aktor zgodził się wystąpić w sześciu kolejnych tytułach Marvela, zagwarantował sobie 10 mln dolarów za każdy z nich, a także właśnie udział w zyskach.

Co więcej, "Captain America: Civil War" oraz "Spider-Man: Homecoming" to dwa dodatkowe filmy, w których Downey zagrał i dostał za to najprawdopodobniej jeszcze większe pieniądze.

Oczywiście, inni aktorzy głównej obsady też mogą liczyć na spore gaże, ale jednak mniejsze niż filmowy Iron Man. Według danych Hollywood Reporter, Scarlett Johansson, Chris Evans i reszta gwiazd dostaną za udział w "Avengers: Endgame" po około 20 mln dolarów.

"Avengers: Endgame" pobije "Avatara"?

Wiele wskazuje na to, że "Avengers: Endgame" ma bardzo duże szanse, by stać się najbardziej kasowym filmem w historii kina. Tylko w Stanach Zjednoczonych w pierwszy weekend film Marvela zarobił 350 mln dolarów. Na świecie przekroczył natomiast barierę 1,2 mld dolarów.

W tym momencie kwota zbliża się do 1,5 mld. Obecnie najbardziej kasowy film w historii kina to "Avatar" Jamesa Camerona, który zarobił na świecie 2,79 miliarda dolarów.

Także w Polsce produkcja radzi sobie świetnie. w weekend 26-28 kwietnia film zobaczyło w kinach 548 204 widzów. To 75 procent wszystkich sprzedanych biletów w tym okresie. 

Więcej o: