Quentin Tarantino jednak powalczy o Złotą Palmę! "Once Upon a Time in Hollywood" w konkursie głównym FF w Cannes

Quentin Tarantino zdąży skończyć swój nowy film przed Festiwalem Filmowym w Cannes. Organizatorzy ogłosili właśnie, że "Once Upon a Time in Hollywood" tuż przed startem dołączył do wyścigu o Złotą Palmę.
Zobacz wideo

Quentin Tarantino podobno bardzo się starał, by premiera "Once Upon a Time in Hollywood" odbyła się właśnie na FF w Cannes. To tutaj w 1995 roku reżyser odebrał Złotą Palmę za "Pulp Ficton". Wyglądało jednak na to, że nie zdąży z montażem - gdy 18 kwietnia pojawiła się oficjalna lista filmów konkursu głównego, nazwiska Tarantino na niej nie było

Quentin Tarantino jednak powalczy o Złotą Palmę! "Once Upon a Time in Hollywood" w konkursie głównym FF w Cannes

Teraz okazuje się, że grono reżyserów z szansą na Złotą Palmę się powiększy. Co więcej, organizatorzy FF w Cannes poinformowali również, że oprócz filmu Tarantino do konkursu głównego Abdellatif Kechiche z "Mektoub My Love: Intermezzo". On także ma już na koncie Złotą Palmę.

Przy okazji, najnowszy film Quntina Tarantino po montażu będzie trwał 165 minut. W jednej z mniejszych ról pojawił się na planie polski aktor Rafał Zawierucha - wcielił się w Romana Polańskiego. Głównych bohaterów grają Brad Pitt i Leonardo DiCaprio.

Festiwal Filmowy w Cannes rozpocznie się 14 i potrwa do 25 maja 2019 roku. Przewodniczącym jury Konkursu Głównego w tym roku został wybrany Alejandro Gonzalez Inarritu - meksykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy, który ma na koncie m.in. cztery Oscary.  Inarritu został także wcześniej doceniony w Cannes - w 2006 roku zdobył Nagrodę za reżyserię za film "Babel". Jednym z jurorów będzie także Paweł Pawlikowski, reżyser "Idy" i "Zimnej wojny".

"Once Upon a Time in Hollywood" - fabuła i data premiery

Akcja filmu Tarantino rozgrywa się w 1969 roku. DiCaprio i Pitta wcielają się w przebrzmiałego gwiazdora telewizyjnych westernów Ricka Daltona i Cliffa Bootha, jego przyjaciela i zawodowego kaskadera. Obaj próbują odnaleźć się w zmieniającym się przemyśle filmowym, co nie jest proste.

"Once Upon a Time in Hollywood''. Producenci zdradzili nowe szczegóły i opowiedzieli o duecie Pitt - DiCaprio >>

Tłem przemiany Los Angeles będzie także morderstwo, którego dokonali wyznawcy Charlesa Mansona - zabili ciężarną żonę Romana Polańskiego (Rafał Zawierucha) - Sharon Tate (Margot Robbie) i czwórkę jej przyjaciół.

W obsadzie znaleźli się także m.in. Al Pacino, Michael Madsen, Tim Roth, Luke Perry oraz Dakota Fanning.

Polska premiera kinowa "Once Upon a Time in Hollywood" jest zaplanowana na 9 sierpnia 2019 roku.

Więcej o: