Peter Mayhew nie żyje. Był odtwórcą roli Chewbaki w "Gwiezdnych Wojnach"

W Stanach Zjednoczonych zmarł Peter Mayhew, który w filmie "Gwiezdne wojny" zagrał popularną postać humanoida Chewbaki. O śmierci aktora poinformowała jego rodzina. Mayhew miał 74 lata.

Peter Mayhew zmarł w swoim domu w Teksasie. W chwili śmierci u jego boku byli jego najbliżsi. "Rodzina Petera Mayhew z głębokim żalem i ubolewaniem informuje o jego śmierci. Odszedł od nas wieczorem 30 kwietnia 2019 roku " - głosi oświadczenie opublikowane na koncie aktora na Twitterze.

Rodzina aktora przypomniała jego drogę zawodową oraz działalność charytatywną, której się poświęcił, pomagając rodzinom w trudnym położeniu, a ostatnio dzieciom w Wenezueli.

Peter Mayhew. Chewbacca w "Gwiezdnych Wojnach"

Peter Mayhew pochodził z Londynu. Gdy zaproponowano mu rolę w filmie "Gwiezdne wojny", pracował jako sanitariusz. Po zakończeniu zdjęć powrócił do pracy w szpitalu, którą kontynuował aż do premiery "Powrotu Jedi". George Lucas wybrał go do roli Chewbaki ze względu na wzrost aktora (221 centymetrów) spowodowany chorobą genetyczną - zespołem Marfana.

 

Peter Mayhew wcielił się w postać Chewbaki pięciokrotnie: w trzeciej, czwartej, piątej, szóstej i siódmej części "Gwiezdnych Wojen". Pojawił się także m.in. w programie "The Muppet Show" i w serialu "Glee". Aktor miał na świecie miliony fanów. Pozostawił żonę oraz trójkę dzieci.

Zobacz wideo
Więcej o: