Najpierw Bridget Jones, teraz Judy Garland. Renee Zellweger wystąpiła w roli ikony kina

Renee Zellweger przeszła metamorfozę, by zagrać jedną z najpopularniejszych aktorek starego Hollywood czyli znaną z "Czarnoksiężnika z krainy Oz" Judy Garland. W sieci już krąży zwiastun.
Zobacz wideo

Renee Zellweger, która tylko do roli popularnej Bridget Jones, specjalnie przez trzy miesiące pracowała anonimowo w brytyjskim wydawnictwie, by nauczyć się odpowiedniego akcentu, teraz portretuje legendarną aktorkę Judy Garland.

Renee Zellweger jako Judy Garland

Film "Judy" stanowi adaptację popularnej sztuki Petera Quiltera, którą widzowie oglądali na słynnym Boradway i West Endzie. Opowiada historię ostatniej trasy koncertowej Judy Garland, która w 1968 roku pojechała do Londynu, gdzie miała kontrakt na całą serię występów. Bilety się wyprzedały, a ona sama mimo licznych sukcesów czuła się coraz gorzej.

 

Judy Garland była osobą wszechstronnie utalentowaną i niezwykle tragiczną postacią. Grała zarówno w hollywoodzkich filmach, jak i musicalach na Broadwayu czy w wodewilach, od których zaczynała karierę.

>>> "Gra o tron". Imiona z serialu HBO nosi coraz więcej dzieci w USA. Khaleesi popularniejsze niż Ania czy Julia<<<

Urodziła się w 1922 roku i zyskała sławę już jako młoda dziewczyna dzięki roli Dorotki w "Czarnoksiężniku z krainy Oz" z 1939 roku. W 1955 roku dostała swoją pierwszą nominację do Oscara za pierwszoplanową kreację w "Narodzinach gwiazdy". Po raz kolejny udało się jej tego dokonać w 1962 roku - Akademia Filmowa doceniła jej rolę drugoplanową w "Wyroku w Norymberdze".

Judy GarlandJudy Garland fot. Judy Garland The Harvey Girls MGM Publicity still / https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11004218

Judy Garland miała swoją mroczną tajemnicę - całe życie zmagała się z uzależnieniem od narkotyków. Zarzywała głównie amfetaminę i barbiturany, które ponoć dostawała już jako młoda aktorka od wytwórni. Pomagało jej to pracować niemal bez wytchnienia - przez środki psychoaktywne potrzebowała mało snu i szybko mogła wrócić na plan zdjęciowy. Garland 22 czerwca 1969 roku niechcący przedawkowała barbiturany i zmarła. Osierociła trójkę dzieci, słynną Lizę Minelli oraz Lornę Luft i Joeya Lufta.

Reżyserem najnowszego filmu jest Rupert Goold, u boku Renée Zellweger zagrali także Bella Ramsey i Rufus Sewell. Film "Judy" będzie miał premierę w USA we wrześniu tego roku.

>>>  Netflix zaczyna zdjęcia do "The Eddy". W jednej z głównych ról Joanna Kulig <<<

Więcej o: