"Bond 25" znów ma kłopoty. Zdjęcia zawieszone z powodu wypadku Daniela Craiga

Ekipa filmu roboczo zatytułowanego "Bond 25" musiała przerwać prace z powodu wypadku, jakiemu uległ na planie Daniel Craig. Odwołane zostały także zdjęcia w słynnym londyńskim Pinewood Studios.
Zobacz wideo

Brytyjski "the Sun" donosi, że Daniel Craig upadł podczas biegu na planie filmowym na Jamajce. Aktor musiał polecieć do Stanów Zjednoczonych, gdzie wykonano niezbędne prześwietlenie. Uraz okazał się na tyle poważny, że filmowcy zawiesili prace nad filmem. Zaplanowane na koniec tego tygodnia zdjęcia w Pinewood Studios, gdzie od lat kręcone są kolejne przygody agenta 007, zostały odwołane. Na razie nie wiadomo, kiedy Craig wróci na plan.

"Bond 25" znów ma kłopoty. Zdjęcia zawieszone, a to nie pierwszy uraz Daniela Craiga

Daniel Craig, który zarzeka się, że po raz ostatni gra Jamesa Bonda, doznał kontuzji podczas realizacji filmów tej serii nie pierwszy raz. Gdy kręcił Casino Royale", już przy pierwszej kaskaderskiej scenie (aktor stara się jak najrzadziej korzystać z pomocy dublera) uszkodził sobie dwa zęby. Przy "Quantum of Solace" stracił kawałek opuszka i naderwał mięsień, a realizacja "Spectre" kosztowała go uszkodzenie kolana. Tym razem ucierpiała kostka aktora.

To już kolejne opóźnienie tego "bonda". Najpierw z pracy zrezygnował reżyser Danny Boyle i trzeba było znaleźć zastępstwo. Dlatego nie będzie premiery filmu w tym roku. W tym momencie zaplanowana jest na 8 kwietnia 2020 roku.

Zdjęcia do "Bonda 25", którego fabuła jest trzymana w wielkiej tajemnicy, rozpoczęły się w zeszłym miesiącu. Producenci zdradzili jedynie, że akcja filmu rozpocznie się na Jamajce, gdzie James Bond ma odpoczywać - znajdzie go tam stary znajomy z CIA, Felix Leiter, i poprosi o pomoc. 

Nowy Bond - kto w obsadzie, kiedy premiera?

W kwietniu dowiedzieliśmy się też, że w obsadzie pojawią się m.in. Rami Malek (zdobywca Oscara za "Bohemian Rhapsody") jako przeciwnik agenta 007 i Ana De Armas - najprawdopodobniej nowa "dziewczyna Bonda".

W obsadzie nie zabraknie znanych już widzom cyklu twarzy. Zagrają: Lea Seydoux, Jeffrey Wright, Ben Whishaw, Rory Kinnear, Naomi Harris oraz Ralph Fiennes.

Więcej o: