"Avengers: Endgame". Robert Downey Jr. pokazał wideo z ostatniego dnia na planie

Robert Downey Jr. to bez dwóch zdań najjaśniejsza gwiazda obsady "Avengers: Endgame" i w ogóle całej serii Marvela. Aktor podzielił się z licznymi wielbicielami wspomnieniem z ostatnich chwil na planie filmowego przeboju.
Zobacz wideo

To od niego wszystko się zaczęło - Robert Downey Jr. pojawił się na dużym ekranie w "Iron Manie" w 2008 roku i tym tytułem rozpoczął swoją przygodę z Avengersami. Wraz z nim zrobiły to miliony widzów, którzy po 11 latach w "Avengers: Endgame" poznali zakończenie opowieści o Tonym Starku i jego sprzymierzeńcach walczących z Thanosem.

"Avengers: Endgame". Robert Downey Jr. żegna się z ekipą - zobacz wideo

Niezwykle popularny aktor, którego obserwuje na Instagramie 38,5 mln osób, zamieścił film, na którym żegna się z ekipą filmową. W swoim stylu, z poczuciem humoru, mówi:

Targają mną teraz różne emocje, ale zachowam je dla Instagrama.
 

Robert Downey Jr. oczywiście poczekał z pokazaniem tego materiału na koniec nieformalnego zakazu spoilerowania, który na członków obsady, innych twórców i fanów nałożyli bracia Russo, reżyserzy "Avengers: Endgame". poprosili, by przez tydzień od premiery nie zdradzać żadnych szczegółów fabuły tym, którzy jeszcze nie zdążyli wybrać się do kina.

A od premiery do kin poszło naprawdę dużo widzów. Nowy film o bohaterach Marvela zarobił już na świecie ponad 2,5 mld dolarów.

"Avengers: Endgame". Pobicie przed kinem w Hong Kongu. Mężczyzna zdradzał fabułę filmu >>

Robert Downey Jr. z Oscarem za "Avengers: Endgame"?

Czy ostatni film, w którym Robert Downey Jr. zagrał Tony'ego Starka, czyli Iron Mana, może mu przynieść nie tylko uwielbienie fanów i pieniądze, ale także... Oscara? W to, że aktor zasługuje na nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej, wierzy reżyser czterech części cyklu, Joe Russo:

Jego łączna praca w tych filmach jest oszałamiająca. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę tylko cztery ostatnie filmy, które zrobił, jest w nich fenomenalny. Zasługuje na Oscara może nawet bardziej niż ktokolwiek w przeciągu ostatnich 40 lat, choćby ze względu na to, jak wpłynął na kulturę popularną.

To w dużej mierze dzięki pracy, jaką przez lata wykonał Robert Downey Jr. możliwe stało się, że filmy o postaciach z komiksów przestały być nominowane jedynie w kategoriach technicznych. "Czarna pantera", jedna z części serii Marvela, była nominowana w tym roku do Oscara w kategorii najlepszy film jako pierwsza tego typu produkcja w historii.

Więcej o: