Robert Pattinson zagra Batmana w filmie Matta Reevesa? Premiera zaplanowana na 2021 rok

Robert Pattinson ma zagrać Batmana w nowym filmie Matta Reevesa. Branżowy serwis Variety.com informuje, że trwają negocjacje w sprawie kontraktu.
Zobacz wideo

Chociaż Warner Bros. na razie nie komentuje sprawy, informator Variety twierdzi, że udział Roberta Pattinsona w projekcie jest bardzo prawdopodobny, chociaż według mediów pod uwagę jest brany także Nicolas Hoult ("Tolkien").

Robert Pattinson zagra Batmana? Premiera zaplanowana na 2021 rok

Aktor, który jest znany m.in. dzięki roli w sadze "Zmierzch" i filmach "Woda dla słoni" czy "Dzieciństwo wodza", negocjuje warunki umowy dotyczącej roli tytułowej w filmie, który ma pojawić się w kinach 25 czerwca 2021 roku.

Robert Pattinson ma w tym momencie 33 lata (Hoult jest nawet cztery lata młodszy), więc jeśli kontrakt zostałby podpisany na kilka tytułów, przez wiele lat możemy oglądać aktora w roli Batmana. Gdy Christian Bale zagrał w "Mrocznym Rycerzu" pierwszym z trzech filmów Nolana, miał 31 lat.

Matt Reeves przejął reżyserię nowego filmu o Batmanie w styczniu 2017 roku od Bena Afflecka, który był również ostatnim odtwórcą roli Człowieka-Nietoperza. Reeves ma na koncie "Ewolucję planety małp" oraz "Wojnę o planetę małp". Przy filmie "The Batman" pełni nie tylko rolę reżysera, pracuje także nad scenariuszem filmu. Jest także jego producentem.

Przed nim duże wyzwanie - poprzednie tytuły z Benem Affleckiem w roli Batmana nie zyskały uznania krytyków. Zdjęcia mają rozpocząć się pod koniec tego lub na początku przyszłego roku.

Więcej o: