Leo Suter, Stellan Skarsgard, Weronika Rosati i Małgorzata Kożuchowska w "Znajdę Cię" - to film otwarcia Festiwalu Transatlantyk

"Znajdę Cię" Marthy Coolidge będzie filmem otwarcia 9. edycji Festiwalu Transatlantyk. W międzynarodowej obsadzie są m.in. Leo Suter, Adelaide Clemens, Stellan Skarsgard, Weronika Rosati i Małgorzata Kożuchowska.
Zobacz wideo

"Znajdę Cię" jest inspirowany losami Polaków z lat trzydziestych i czterdziestych XX wieku, z muzyką Jana A. P. Kaczmarka i fragmentami klasyki. Duża część zdjęć nakręcona została w Krakowie i Łodzi.

Leo Suter, Stellan Skarsgard, Weronika Rosati i Małgorzata Kożuchowska w "Znajdę Cię"

Głównych bohaterów zagrali Leo Suter (seriale "Wiktoria" i "Clique") - wschodząca gwiazda z Wielkiej Brytanii oraz Australijka Adelaide Clemens ("Wielki Gatsby" czy "Geneneracja Hmm". To opowieść o Robercie Pułaskim oraz Rachel Rubin, którzy znają się od dziecka. 

"W wielokulturowej Łodzi, mieście tętniącym życiem i przeżywającym w okresie międzywojennym wielki rozkwit, czas płynie pozornie beztrosko w kręgach ziemiańsko-burżuazyjnych, do których należą Robert i Rachel. Obydwoje żyją muzyką i marzą o tym, że wystąpią kiedyś razem na scenie prestiżowego Carnegie Hall w Nowym Jorku. Nie spodziewają się, że wybuchnie wojna, która ich bardzo doświadczy…" - czytamy w opisie "Znajdę Cię".

W ważnych rolach drugoplanowych wystąpili: Stellan Skarsgard - ulubiony aktor Larsa von Triera ("Przełamując fale", "Piraci z Karaibów", "Mamma Mia") jako Benno Moser oraz Connie Nielsen, odtwórczyni głównej roli w "Gladiatorze" i Królowa Hippolita w "Wonder Woman" - jako Lena Moser-Drabowska, a także Stephen Dorff jako Generał Huber ("Wieczny łowca", "Między miejscami").

W obsadzie znaleźli się również polscy aktorzy: Małgorzata Kożuchowska (gra Joannę Pułaską - matkę Roberta), Lech Mackiewicz (Jan Pułaski, ojciec Roberta) i Weronika Rosati (Pani Huber). W "Znajdę Cię" pojawią się także: Maciej Zakościelny, Jacek Braciak, Karolina Porcari, Marcin Czarnik, Mirosław Zbrojewicz, Ewa Błaszczyk, Monika Dryl, Katarzyna Michalska, Janusz German, Kamil Kula oraz Redbad Klynstra. 

Reżyserką "Znajdę Cie", który 12 lipca 2019 roku podczas uroczystej gali zostanie pokazany w Polsce po raz pierwszy, jest Martha Coolidge, pierwsza i jedyna kobieta-prezes Amerykańskiej Gildy Reżyserów (DGA). To autorka takich filmów jak: "Historia Rose" z Laurą Dern, "Dziewczyna z doliny" z Nicolasem Cagem, "Angie" z Giną Davis, "Wschodząca gwiazda" z Halle Berry i Klausem Marią Brandauerem, "Książę i ja" oraz seriali – "Strefa mroku" czy "Seks w wielkim mieście".

Więcej o: