Dzień Dziecka 2019. Na co iść do kina? Zaplanuj filmowy weekend z dzieckiem

Dzień Dziecka 2019 już wkrótce. Święto to ma stałą datę, 1 czerwca, a to oznacza, że obchodzimy je już w najbliższą sobotę. To dobra okazja, aby wybrać się z pociechą do kina. Jakie filmy dla dzieci i młodzieży zobaczymy na dużym ekranie w najbliższy weekend?
Zobacz wideo

Końcem maja swoją premierę ma kilka filmów familijnych i animacji, które mogą spodobać się nie tylko dzieciom, ale także ich rodzicom. Przedstawiamy listę produkcji, które warto zobaczyć z dzieckiem podczas tegorocznego Dnia Dziecka.

Dzień Dziecka 2019. Na co iść do kina? Animacje i filmy dla dzieci i młodzieży

Najstarszym spośród filmów, na które możemy się wybrać z okazji Dnia Dziecka, jest film "Łowcy czarownic", który swoją premierę w Polsce miał 17 maja 2019 roku. To produkcja serbskiego reżysera  Raško Miljkovića opowiadająca o dwójce przyjaciół, niepełnosprawnym i nieśmiałym Jovanie oraz buntowniczej Milice, poszukujących czarownicy, która zaczarowała ojca dziewczyny. Film ten otrzymał Nagrodę Specjalną w konkursie Ale Debiut! Nagroda PKO Banku Polskiego.

 

24 maja na ekrany kin wchodzi "Aladyn" - nowa odsłona klasycznej animacji Walta Disneya. W tytułową rolę wcielił się Mena Massoud, a niebieską skórę dżina z lampy przybrał Will Smith. Reżyserem tego obrazu jest Guy Ritchie, znany z takich produkcji jak "Sherlock Holmes" czy "Przekręt". 

 

31 maja w kinach pojawi się polski film "Dzień czekolady" - pełna magii opowieść, której scenariusz powstał na podstawie książki Anny Onichmowskiej. Dwójkę niezwykłych bohaterów - Monikę i Dawida - połączy nie tylko przyjaźń, ale też wspólny sekret. Odkryją świat, w którym żyją zjadacze poniedziałków, wtorków i kolejnych dni tygodnia. Czy uda im się spełnić marzenie i cofnąć czas? W obsadzie m.in. Leo Stubbs, Julia Ozimek, Magdalena Cielecka, Dawid Ogrodnik i Tomasz Kot.

 

Dobrym filmem na Dzień Dziecka może okazać się także "Panda i banda". To zabawny film animowany opowiadający o brązowym miśku Krzyśku, który przez przypadek dostaje w dostawie od bociana małą pandę. Włochaty Krzysiek, wraz z grupą przyjaciół, rusza w drogę przez pustynię, aby oddać małą pandę jej prawowitym rodzicom.

 

"Pokémon: Detektyw Pikachu" to film, który może spodobać się nie tylko dzieciom, ale i rodzicom, którzy z czasów swojej młodości pamiętają animowany serial o Ashu Ketchumie i jego elektryzującym, żółtym przyjacielu. Polska premiera tego filmu będzie miała miejsce 31 maja 2019 roku. Spójrzcie na trailer - tak słodkiego Pikachu jeszcze nie widzieliście.

 

"Paskudy. UglyDolls" udowadniają, że to co paskudne, może być cudne. Choć tytułowe szmacianki są miłe i zabawne, ich niecodzienna uroda sprawia, że spychane są na margines świata pięknych lalek. Choć większość z nich akceptuje taki stan rzeczy, Paskuda Moxy chce zrozumieć, dlaczego niedoskonałe kształty sprawiają, że nie mogą trafić do dzieci. 

 
Więcej o: