Marvel zaczął kręcić film o Czarnej Wdowie ze Scarlett Johansson. Tytuł roboczy jest dziwny

Czarna Wdowa po raz pierwszy pojawiła się w filmie "Iron Man 2". Od tego czasu Natasha Romanoff grana przez Scarlett Johanson jest bardzo ważnym członkiem drużyny Avengersów, ale musiała czekać aż dziewięć lat na własny film. Teraz okazuje się, że zdjęcia do produkcji już się zaczęły i to w Norwegii.
Zobacz wideo

Marvel w końcu zdecydował się nakręcić film o Czarnej Wdowie. Co ciekawe, prace na planie ruszyły po tym, jak ta bohaterka altruistycznie poświęciła swoje życie w kasowym przeboju "Avengers. Koniec gry". Możemy zatem podejrzewać, że najnowsza produkcja będzie raczej opowiadać o przeszłości walecznej agentki organizacji T.A.R.C.Z.A.

>>>Thor miał schudnąć w filmie "Avengers. Koniec gry". Chris Hemsworth do tego nie dopuścił<<<

Ruszyły zdjęcia do filmu o Czarnej Wdowie

Według doniesień z lokalnej prasy kilka dni temu zaczęły się prace na planie najnowszej produkcji Marvela ze Scarlett Johanson w roli głównej. Filmowcy obecnie pracują w norweskiej miejscowości Ørsta na zachodnim wybrzeżu kraju. Początkowo wszyscy podejrzewali, że wozy ze sprzętem należą do ekipy nowego Bonda. Te przypuszczenia poszły w kąt, kiedy na lotnisku wypatrzono kobietę łudząco podobną do słynnej Scarlett Johanson.

Na samochodach zaś pojawiły się kartki z roboczym tytułem "Blue Bayou" wystylizowanymi tak, by przypominały cyrylicę. A to o tyle ważne, że Natasha Romanoff, czyli słynna Czarna Wdowa, pochodzi z Rosji. 

Stąd wiemy, że to ruszyły zdjęcia do historii o Czarnej Wdowie. Nie wiemy, jaki będzie oficjalny tytuł filmu, ale redaktorzy portalu Slash Film mają mnóstwo pomysłów na to, dlaczego zdecydowano się na "Blue Bayou". Po pierwsze, w Disneylandzie znajduje się popularna restauracja dokładnie o takiej samej nazwie, która serwuje dania kuchni kreolskiej i cajun.

Dodajmy może od razu, że "Bayou" to też nazwa starorzeczy na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej, gminy w stanie Arkansas, jak i regionu w delcie rzeki Missisipi, w stanie Luizjana. Bayou to także wolno płynące, czasem zmieniające kierunek spływu lub stojące wody, które można zobaczyć w lasach bagiennych w Luizjanie, Alabamie, Missisipi i Teksasie. Słowo pochodzi z dialektu cajun, które przez tę grupę etniczną zostało zapożyczone z języka Indian Czoktawów.

>>>Pokazali usuniętą scenę z "Kapitan Marvel": Nigdy nie mów Carol, że ma się uśmiechnąć<<<

Kolejny trop Petera Sciretty ze Slash Film prowadzi muzyczną ścieżką. Roy Orbison nagrał piosenkę "Blue Bayou" w 1963 roku, a następnie w 1977 roku swoją wersję nagrała Linda Ronstadt. Jej cover trafił na szczyty popularnej listy Billboard. Smutne słowa piosenki ponoć mogą nawiązywać do tragicznej przeszłości naszej bohaterki. Może jej słuchała w dzieciństwie?

 

Istnieją też podejrzenia, że być może “Blue Bayou” nawiązuje do jakiegoś ważnego miejsca z dzieciństwa filmowej Natashy. Ale istnieje też spora szansa, że ten roboczy tytuł to prostu nawiązanie do ulubionej piosenki jednego z członków ekipy filmowej i nie ma nic wspólnego z samym obrazem.

Film Marvela o Czarnej Wdowie. Co już wiemy?

Scarlett Johansson niewątpliwie zagra w najnowszej produkcji Marvela główną rolę. Oprócz niej w obsadzie znajdują się Florence Pugh, Rachel Weisz i znany z "Stranger Things" David Harbour. Reżyserką filmu jest Cate Shortland, a scenariusz napisał ten sam człowiek, który stworzył "Kapitan Marvel" - Jac Schaeffer. Nie wiadomo dokładnie, na kiedy zaplanowano premierę, ale biorąc pod uwagę ujawnione plany dystrybucyjne Disneya, można przypuszczać, że będzie to 1 maja 2020 roku albo 6 listopada 2020 roku - przy tych datach wpisano bowiem niezatytułowane filmy Marvela.

>>>"Gra o tron". Elisabeth Olsen z "Avengersów" chciała być Daenerys: Przesłuchanie było straszne<<<

Więcej o: