"X-Men: Dark Phoenix". Mystique do profesora: Zmieńmy nazwę na X-Women [SCENA Z FILMU]

"X-Men: Dark Phoenix" w kinach będziemy mogli zobaczyć już od 7 czerwca. Kilka dni przed premierą pojawił się fragment filmu, w którym bohaterka grana przez Jennifer Lawrence sugeruje, by nazwę drużyny z X-men zmienić na X-women. Ma ku temu powody.
Zobacz wideo

Tytułową postać w najnowszym filmie o potężnych mutantach gra Sophie Turner, znana z serialu "Gra o tron". Ale oprócz niej zobaczymy także inne głośne nazwiska. W obsadzie znajduje się też nagrodzona Oscarem Jennifer Lawrence, jej były chłopak Nicolas Hoult, czy Michael Fassbender i James McAvoy. Ale to Lawrence jest główną gwiazdą fragmentu, którym producenci filmu zachęcają widzów do wizyty w kinie.

>>Na co do kina w czerwcu? Sophie Turner jako Mroczna Phoenix, "Rocketman" o Eltonie Johnie i nowy "Men in Black"<<

"X-Men: Dark Phoenix". Zmieńmy nazwę na X-Women

Młodzi X-meni po raz kolejny uratowali ludzi przed niebezpieczeństwem, a Mystique/Raven jest naprawdę wkurzona, że misja była zbyt niebezpieczna i ryzykowna dla jej młodych towarzyszy. I jak zwykle dyskutuje z profesorem Xavierem o ich rozbieżnych priorytetach. Ostatecznie mówi mu:

Zmieńmy nazwę na X-Women, bo to zawsze kobiety wszystkich ratują. 
 

>>>Sophie Turner "została" terapeutką Daenerys i Aryi Stark. "Leczy" też Jean Grey w skeczu<<<

Tytułowa bohaterka nowego filmu inspirowanego komiksami Marvela to Jean Grey, jedna z pierwszych członkiń drużyny X-Men. Po tym, jak misja powstrzymania kosmicznej katastrofy prawie ją zabija, Jean powraca na ziemię znacząco przemieniona. Odkrywa w sobie jeszcze większą moc, a jednocześnie przemienia się w swoje alter ego, dysponującego nadprzyrodzoną siła, znaną jako Mroczna Phoenix.

-Kiedy tracę nad sobą kontrolę, dzieją się złe rzeczy. Ale to fajne uczucie - mówi bohaterka.

To sprawia, że zaczyna stanowić zagrożenie, z którym będą musieli zmierzyć się pozostali X-Meni. Będzie gorąco - w końcu naprzeciw siebie staną mutanci, którzy jeszcze przed chwilą tworzyli rodzinę i razem walczyli ze złem.

Oprócz Sophie Turner, którą obecnie można oglądać także w ósmym sezonie "Gry o tron", w filmie pojawią się m.in. James McAvoy jako Profesor Charles Xavier, Michael Fassbender jako Magneto, Jennifer Lawrence jako Raven/Mystique i Jessica Chastain jako Smith.

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Simon Kinberg, który ma na koncie produkcje takie jak "X-Men: Ostatni bastion" i "X-Men: Przeszłość, która nadejdzie".

>>>"Gra o tron". Aktor, który grał Lorasa Tyrella, przewidział zakończenie wielu wątków już w 2015 roku<<

Więcej o: