"The Batman". Robert Pattinson z główną rolą, a o czym będzie opowiadał film?

Robert Pattinson będzie nowym Batmanem. Reżyser Matt Reeves podjął decyzję po zdjęciach próbnych, gdy aktor założył strój superbohatera, chociaż myślał o zatrudnieniu go dużo, dużo wcześniej.
Zobacz wideo

Jak informuje Hollywood Reporter, powołując się na różnych informatorów, Reeves pisał wręcz scenariusz "The Batman" z myślą o Pattinsonie, nie wiedząc wtedy jeszcze, czy aktor byłby w ogóle zainteresowany współpracą. 

"The Batman". Robert Pattinson z główną rolą. O czym będzie film?

Robert Pattinson jest znany szerokiej publiczności przede wszystkim dzięki sadze "Zmierzch", ale to aktor, który ma na koncie kilka naprawdę ambitnych, ciekawych ról. Reeves szczególnie upodobał sobie podobno kreacje aktorskie, które Pattinson stworzył w dramacie kryminalnym "Good Time" oraz produkcji sci-fi "High Life". Podobno nie bez znaczenia był także fakt, że nie pojawił się w żadnym filmie Marvela o Avengersach - grupie "konkurencyjnej" w stosunku do Ligi Sprawiedliwości, w skład której wchodzi Batman.

Podobno aktor i jego główny rywal do roli - Nicholas Hoult, musieli podczas spotkania z reżyserem pokazać się w stroju używanym przy poprzednim filmie o Człowieku-Nietoperzu. Nie jest to nic niezwykłego - Christian Bale, zanim został zatrudniony do zagrania w trylogii Christophera Nolana, musiał założyć uniform, który w filmie "Batman Forever" nosił na sobie Val Kilmer.

Chociaż 33-letni Pattinson to zdecydowanie młodszy odtwórca roli Batmana niż 46-letni Ben Affleck, nie oznacza to, że po raz kolejny będziemy oglądać na ekranie początki Człowieka-Nietoperza, łącznie z zabójstwem jego rodziców.

Jak informuje THR, w "The Batman" tytułowy bohater to "Bruce Wayne, który próbuje odnaleźć swoją drogę do tego, by stać się genialnym detektywem".

Zdjęcia do produkcji mają rozpocząć się na początku przyszłego roku.

Więcej o: