Sukces serialu "Czarnobyl" od HBO. Czy będzie drugi sezon? Jest odpowiedź scenarzysty

Miniserial HBO pt. "Czarnobyl" okazał się prawdziwym hitem. Cieszy się on uznaniem zarówno krytyków, jak i widzów. Ci drudzy zadają sobie pytanie: "Czy powstanie drugi sezon?". Głos w tej sprawie zabrał scenarzysta "Czarnobyla" Craig Mazin.
Zobacz wideo

Serial "Czarnobyl" to jedna z najgłośniejszych produkcji HBO z 2019 roku. Składający się z pięciu odcinków miniserial opowiada o katastrofie w elektrowni w Czarnobylu, która wydarzyła się 26 kwietnia 1986 roku, a także o jej konsekwencjach. 

Olbrzymi sukces serialu "Czarnobyl". Czy będzie drugi sezon?

"Czarnobyl" został przyjęty z olbrzymim entuzjazmem i pozytywnie oceniony. W rankingu najlepszych seriali na portalu Filmweb zajmuje obecnie (stan na 6 czerwca 2019 roku) zaszczytne pierwsze miejsce, a średnia ocen tego serialu wynosi 9,1 na 10. Serial ten spodobał się nie tylko polskim widzom, ale i międzynarodowej społeczności. Użytkownicy portalu IMDb ocenili go na aż 9,7 punków na 10 możliwych.

Najpopularniejsze seriale świataNajpopularniejsze seriale świata IMDb

Nic więc dziwnego, że fani serialu czują niedosyt i zadają sobie pytanie, czy powstanie kolejny sezon. Tematem zainteresował się portal Decider, który przeprowadził wywiad ze scenarzystą "Czarnobyla" i zapytał o możliwość kontynuacji historii o katastrofie w ukraińskiej elektrowni atomowej. Odpowiedź twórcy była wówczas niejednoznaczna. Po publikacji artykułu Craig Mazin postanowił jednak uściślić swoje stanowisko.

Przy całym moim szacunku do Decidera, odpowiedź na zadane w nagłówku pytanie "Czy będzie 2. sezon "Czarnobyla" brzmi "Nie"

- napisał Mazin na Twitterze, ucinając tym samym wszelkie spekulacje. 

Więcej o: