44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni czeka na Młodych Jurorów. Zapraszają m.in. Joanna Kulig i Monika Brodka

Ruszył konkurs "Skrytykuj!" dla nastolatków zainteresowanych kinem, organizowany przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny (FINA) na recenzję wybranego filmu. Laureaci ocenią filmy z Konkursu Głównego 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, wezmą udział w festiwalowych wydarzeniach oraz spotkają przedstawicieli branży filmowej.
Zobacz wideo

Młodzież w wieku od 15 do 19 lat zainteresowana kinem może wziąć udział w konkursie "Skrytykuj!" na najlepszą recenzję lub wideorecenzję dowolnego filmu, a następnie dołączyć do grona Jury Młodych na tegorocznym, 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (16-21 września 2019). Swoje recenzje można publikować do 7 lipca na stronie www.skrytykuj.pl.

Do udziału w konkursie zachęcają m.in. Joanna Kulig, Monika Broda i Arkadiusz Jakubik:

 

Podczas festiwalu, autorzy trzech najlepszych recenzji ocenią filmy z Konkursu Głównego, spotkają przedstawicieli branży filmowej i wezmą udział w licznych wydarzeniach towarzyszących. Tydzień przepełniony filmowymi wrażeniami zwieńczy wręczenie statuetki Skrytykuj.pl autorowi wybranego filmu podczas tzw. "Młodej Gali".

Wyniki Konkursu zostaną podane 23 lipca 2019 roku. Regulamin dostępny jest na stronie http://www.skrytykuj.pl. Organizator konkursu zapewnia zakwaterowanie oraz wyżywienie podczas festiwalu.

44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w terminie 16-21 września 2019 roku. Więcej o konkursie: www.skrytykuj.pl, a o Festiwalu Filmowym w Gdyni na stronie www.festiwalgdynia.pl.

Organizatorem konkursu jest Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny, współfinansowanie zapewnia Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Więcej o: