"Avengers: Koniec gry". Scenarzyści zdradzili, dlaczego zrezygnowali z romansu Czarnej Wdowy i Hulka

Wielbiciele serii o Avengersach doskonale pamietają, że pomiędzy Czarną Wdową i Hulkiem aka Brucem Bannerem, jeszcze w filmie "Avengers. Czasie Ultrona" zaczęło kwitnąć uczucie. Jednak tego wątku nie kontynuowano już w "Końcu gry". Scenarzyści wyjaśnili, dlaczego się na to zdecydowali.
Zobacz wideo

Twórcy scenariusza do filmu "Avengers. Koniec gry" - Stephen McFeely i Christopher Markus - w trakcie Empire Podcast wyjaśnili, dlaczego zrezygnowali z ciągnięcia wątku romansu Czarnej Wdowy (Scarlett Johansson) i Bruce'a Bannera / Hulka w przeboju Marvela "Avengers. Koniec gry". Ich skomplikowane uczucie było dość istotnym wątkiem w produkcji "Avengers. Czas Ultrona", jednak nie wspomniano o nim już w "Końcu gry".

>>"Avengers: Koniec gry". Fani domagają się innego zakończenia dla Iron Mana [SPOILERY]<<

Dlaczego romans Hulka i Czarnej Wdowy nie przetrwał?

Romantyczna relacja pomiędzy Natashą Romanoff aka Czarną Wdową i Brucem Bannerem aka Hulkiem nabrała rumieńców w obrazie "Avengers. Czas Ultorna". Łączyła ich szczególna więź, Natasha była jedną z nielicznych osób, które były w stanie uspokoić rozsierdzonego Hulka. Jednakże ich relacja została skutecznie wyciszona po tym, jak Hulk odleciał w kosmos i słuch po nim zaginął.

Przypomnijmy, dowiedzieliśmy się, co się z nim stało dopiero w następnym filmie o Thorze. Tam Thor i Hulk spotkali się przez przypadek w dalekim zakątku kosmosu. W filmie "Thor. Ragnarok" zaznaczono, że Bannera i Natashę dzieli specyficzna więź. Kiedy uwięziony od dwóch lat w ciele Hulka, Bruce widzi nagranie z Natashą, wraca do swojej ludzkiej postaci.

Zobacz wideo

Po tych uczuciach nie było jednak widać najmniejszego śladu w "Końcu gry". Scenarzyści przyznali, że próbowali wprowadzić ten romantyczny wątek w "Wojnie bez granic", ale każda taka scena ostatecznie została wycięta:

Na pewno próbowaliśmy. W "Wojnie bez granic" mamy wiele takich nieużytych scen - napisaliśmy je, nakręciliśmy, a potem jakoś to wygasiliśmy na zasadzie - Nie było cię, ruszyłam ze swoim życiem dalej.

>>Marvel zaczął kręcić film o Czarnej Wdowie ze Scarlett Johansson. Tytuł roboczy jest dziwny<<

A co z "Końcem gry"? Markus tłumaczy:

Był mądrym Hulkiem w tym filmie i wydawało się nam dziwne, jeśli w środku ogólnej żałoby pokażemy jego przemianę w półtonowego geniusza i na dodatek rzucimy "hej, oni chodzą na randki".

McFeely dodał, że "uznaliśmy, że będzie bardziej elegancko, jeśli o tym wszystkim po prostu nie wspomnimy". Koniec końców ta miłość i tak była skazana na niepowodzenie - biorąc pod uwagę, że Natasha poświęca się, by zdobyć jeden z kamieni nieskończoności.

>>Thor miał schudnąć w filmie "Avengers. Koniec gry". Chris Hemsworth do tego nie dopuścił<<

Więcej o: