Wolverine z królewskim wyróżnieniem: Hugh Jackman dostał od królowej Elżbiety order

Może mało kto o tym myśli, ale Hugh Jackam, odtwórca roli Wolverina, jest w istocie poddanym królowej Elżbiety II. Aktor własnie został przez nią odznaczony za jego dokonania na polu artystycznym, jak i za działalność charytatywną.
Zobacz wideo

Hugh Jackman został wymieniony w honorowej liście królowej Elżbiety II za swoje "znakomite zasługi dla sztuki aktorksiej" i działalność charytatwyną. Tym samym gwiazdor serii filmów o X-menach, najlepszy odtwórca roli Wolverina, i obrazu "The Greatest Showman" został kawalerem Orderu Australii.

>>"X-men: Dark Phoenix". Prawdziwy powód, dla którego w filmie nie pojawił się Hugh Jackman jako Volverine<<

Wolverine z odznaczeniem od królowej. Hugh Jackam dostał najważniejszy order Australii

Order Australii to najwyższe odznaczenie państwowe, zarówno cywilne jaki i wojskowe, w Australii. Przyznawane jest za znamienity wkład w rozwój kraju poprzez znaczące dokonania na różnych polach - czytamy na wikipedii. I właśnie Hugh Jackman został uznany za godnego tego najważniejszego wyróżnienia. Order ma pięć klas. Najwyższy jest Rycerz lub Dama, następny jest Kawaler, później mamy Oficera, Członka i Medalistę Orderu.

Kandydata do Orderu może zgłosić dowolna osoba, decyzję o jego przyznaniu podejmuje apolityczna Rada Orderu Australii. W imieniu królowej nadaje go gubernator generalny Australii. O tym, kto został w ten sposób wyróżniony, informuje się dwa razy w roku - w styczniu i czerwcu. Nim taka lista zostanie ogłoszona publicznie, uhonorowani wybrańcy są najpierw informowani o odznaczeniu w sposób poufny - wtedy też są proszone o wyrażenie zgody na przyjęcie Orderu.

>>Sophie Turner "została" terapeutką Daenerys i Aryi Stark. "Leczy" też Jean Grey w skeczu<<

Hugh Jackman przez lata wykazał się niejednokrotnie talentem aktorskim. Aktywnie działa także w różnych akcjach charytatywnych - wspiera projekt Global Poverty Project, jest także ambasadorem dobrej woli fundacji World Vision Australia.

Został Kawalerem Orderu Australii za "niezwykły wkład w sztukę zarówno jako uznany aktor jak i wykonawca oraz za działalność na rzecz ogólnoświatowej wspólnoty, zwłaszcza jako działacz na rzecz ograniczenia ubóstwa".

>>Polak w filmie obok hollywoodzkich gwiazd. Jest mistrzem sztuk walki<<

Sam Hugh Jackamna w oficjalnym w oświadczeniu powiedział:

Jako najmłodszy syn rodziców, którzy zdecydowali się imigrować do Australii rok zanim się urodziłem, odbieram tez zaszczyt wyjątkowo emocjonalnie i pokornie. (...) Chciałbym także powiedzieć swojej rodzinie, że jej dziękuję... Poczynając od Deb, Oscara, Avy, moich rodziców, rodzeństwo po moich najbliższych przyjaciół. Jestem świadom, że bez ich miłości i wsparcia, nigdy nie znalazłbym się w miejscu, w którym jestem.

Hugh Jackam właśnie jest w trakcie swojej światowej trasy "The Man. The Music. The Show" - ostatnio wyjawił, że prawie go wylali z X-menów.

Więcej o: