Druga część "Tylko nie mów nikomu" jeszcze w tym roku. Sekielscy pracują nad kolejnym filmem o pedofilii w polskim Kościele

"Tylko nie mów nikomu" to przejmujący film dokumentalny poruszający temat tuszowania przypadków pedofilii przez kościelnych zwierzchników. Obraz stworzyli bracia Tomasz i Marek Sekielscy. Fundusze na produkcję zebrali z dobrowolnych datków, a teraz zapowiadają, że pracują już nad kolejną częścią, której premiera planowana jest na jesień.
Zobacz wideo

"Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich od dnia premiery na YouTubie, czyli 11 maja tego roku, uzbierał 22 mln wyświetleń. Autorzy udostępnili go za darmo, a teraz zapowiadają, kiedy możemy się spodziewać drugiej części wstrząsającego dokumentu.

>>"Tylko nie mów nikomu". Wojciech Smarzowski: Mam nadzieję, że będzie naszym kandydatem do Oscara<<

Druga część "Tylko nie mów nikomu"

"Tylko nie mów nikomu" podejmuje m.in. wątki księdza z zakazem pracy z dziećmi prowadzącego rekolekcje, księdza grożącego wykorzystywanemu dziecku, że jeśli z nim nie wyjedzie na wakacje, to zacznie molestować jego młodsze rodzeństwo i konfrontacje ofiar pedofilii ze sprawcami. Ze zrozumiałych względów film budzi ogromne emocje i jest szeroko komentowany. Doszło do tego, że po premierze filmu w Licheniu został zasłonięty pomnik papieża Jana Pawła II z księdzem marianinem Eugeniuszem Makulskim, o którym autorzy także opowiedzieli w dokumencie. Ostatecznie pomnik został usunięty.

Bracia Sekielscy już wcześniej poinformowali:

W toku prac zgłosiło się do nas wiele ofiar, których historie nie znalazły się w tym dokumencie. Dotarły do nas nowe, szokujące dowody w tych sprawach. Dlatego zamierzamy nakręcić kontynuację.

Tomasz Sekielski powiedział Wirtualnym Mediom:

Mamy już całkiem niezły materiał, trwają zdjęcia.

Jednocześnie poinformował, że premiera drugiej odsłony dokumentu planowana jest na październik. "Tylko nie mów nikomu" to produkcja całkowicie niezależna, w całości sfinansowana ze zbiórki na portalu Patronite.pl - 450 tys. złotych wpłaciło 2,5 tysiąca osób.

Marek Sekielski w rozmowie z Gazeta.pl deklarował:

Jesteśmy gotowi udostępnić Netfliksowi film za darmo. Dla nas najważniejsze jest, żeby produkcja zrobiła jak największy zasięg i dotarła do jak największej liczby widzów. Netflix byłby tego gwarancją. 

Film można zobaczyć za darmo pod tym linkiem. Tomasz i Marek Sekielscy chcą, by tak samo było w przypadku drugiej części. Ponadto bracia pracują nad filmem dokumentalnym o SKOK-ach.

Więcej o: