"Cyberpunk 2077": Keanu Reeves zdradza, dlaczego zdecydował się wziąć udział w grze CD Project RED

Keanu Reeves pojawi się w grze "Cyberpunk 2077" polskiego studia CD Projekt RED, która ma szansę powtórzyć - lub nawet przebić - światowy sukces "Wiedźmina". Co przekonało aktora do tego projektu?

W rozmowie EW.com Keanu Reeves w odpowiedzi na stwierdzenie, że był największą gwiazdą imprezy, podkreślał znaczenie CD Projekt RED i "Cyberpunk 2077". - Cóż, chodzi też o CD Projekt RED, prawda? Są bardzo znani i myślę, że ci, którzy wiedzieli, że tytuł się tam pojawi, byli bardzo podekscytowani. Fajnie być częścią wydarzenia, na którym faktycznie podaje się datę premiery - mówił.

"Cyberpunk 2077": Keanu Reeves zdradza, dlaczego zdecydował się wziąć udział w grze

Aktor, który nie pierwszy raz zaangażował się w pracę nad grą, sam nie ma w tym temacie zbyt wielkiego doświadczenia. Nie grał np. w "Wiedźmina". - Nie, nie grałem w żadne gry. Gdy ja dorastałem, grało się na automatach, pinball, Pac-Man. Więc nie, nie grałem w żadne gry - przyznał Reeves.

Reeves zdradził, że twórcy "Cyberpunk 2077" po raz pierwszy spotkali się z nim w lipcu zeszłego roku i zarazili swoim pomysłem. - Ta gra i świat oraz historia, o których mi opowiadali, brzmiała naprawdę świetnie - powiedział. A co urzekło go na tyle, by wziąć udział w projekcie?

Możesz zdecydować, kim chcesz być. Kim jest twoja postać? Jak wyglądasz, ale też jak się zachowujesz? W jaki sposób myślisz? Co jest dla ciebie ważne? Siła czy inteligencja? Możesz grać w tę grę, zmieniając swoją postać, dzięki czemu możesz raz grać w taki sposób, a potem wiele razy inaczej, rozgrywać pewne sceny na różne sposoby. Uważam, że to naprawdę fajne.

Kim jest postać Keanu Reevesa w "Cyberpunk 2077"?

Niestety, aktor nie chciał powiedzieć za wiele na temat Johnny'ego Silverhanda, któremu użyczył wizerunku i głosu w angielskojęzycznej wersji "Cyberpunk 2077".

- Nie mogę zdradzić za dużo, ale to buntownik i naprawdę fajna postać - powiedział Keanu Reeves. - Ma pewne doświadczenia korporacyjne i paramilitarne, został ranny i teraz ma bioniczną rękę. Założył zespół Samurai i jest jego wokalistą, a także przywódcą tych, którzy buntują się przeciw korporacjom - dodał.

Silverhanda można zobaczyć w zwiastunie, który został pokazany na targach E3 w Los Angeles, na których osobiście pojawił się Keanu Reeves:

 

O czym jest "Cyberpunk 2077" i kiedy premiera? 

"Cyberpunk 2077" to gra akcji, której bohaterowie będą działać w futurystycznym mieście Night City zdominowanym, a nawet stopniowo likwidowanym, przez technologię. Maszyny będą łączyły się z ludzkimi ciałami oraz je modyfikowały.

Premiera "Cyberpunk 2077" będzie miała miejsce 16 kwietnia 2020 roku - na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Gra będzie dostępna w wersji standardowej i kolekcjonerskiej. Ta pierwsza będzie kosztowała 199,99 zł (na PC) i 269,99 zł (Xbox One/Playstation 4), natomiast za wydanie kolekcjonerskie trzeba będzie zapłacić 749,99 zł. Ci, którzy zainwestują tak duże pieniądze, dostaną m.in. 25-centymetrową figurkę głównego bohatera, steelbook i art book w twardej oprawie.

Ali Wong: "Netflix zapłacił mnóstwo kasy tylko po to, żebym mogła całować Keanu Reevesa" [WIDEO] >>

W wywiadzie dla Bloomberga wiceprezes CD Projektu Marcin Iwiński przyznał, że zakłada wynik przedsprzedaży gry jeszcze lepszy niż w przypadku największego dotychczas sukcesu studia, czyli "Wiedźmina".

Więcej o: