Premiera "Godzilla II: Król potworów" w Polsce. O czym jest ten film? Czy widzom się podoba?

Już dziś swoją premierę ma "Godzilla II: Król potworów". W kinach zagranicznych film ten wyświetlany jest już od ponad dwóch tygodni. O czym jest ten obraz? Jak na powrót japońskiego potwora zareagowała międzynarodowa publiczność?
Zobacz wideo

"Godzilla II: Król potworów" to już trzydziesty film o japońskim gadzie wielkości drapacza chmur i druga produkcja z serii MonsterVerse. Jest to długo wyczekiwany sequel filmu "Godzilla" z 2014 roku. Reżyserią najnowszego filmu o Godzilli zajął się Michael Dougherty - scenarzysta takich obrazów jak "Superman: Powrót" oraz "X-Men 2".

"Godzilla II: Król potworów" już w kinach. O czym jest ten film?

"Godzilla II: Król potworów" powiada historię członków kryptozoologicznej agencji Monarch. Muszą się oni zmierzyć z całym stadem potworów. Na ekranie kin zobaczymy m.in. gigantycznego Godzillę, który stanie do walki z Mothrą, Rodanem, ale także ze swoim najgroźniejszym przeciwnikiem - trzygłowym Królem Ghidorahem.

Premiera filmu "Godzilla II: Król potworów". Co myślą widzowie?

Czy "Godzilla II: Król potworów" jest udanym filmem? Oceny użytkowników portalu IMDb wskazują, że jest on raczej "średniakiem" - w dniu polskiej premiery jego ocena to 6,7 na 10 możliwych do zdobycia punktów (film oceniło blisko 40 000 osób). Widownia zdaje się być podzielona. Osoby, którym "Godzilla II: Król potworów" się podobał, chwalą produkcję za rozmach i efekty specjalne. Ich zdaniem najnowsza produkcja o Godzilli to przede wszystkim fantastyczne widowisko. Osoby, które wyszły z kina rozczarowane, zarzucają filmowi Dougherty'ego, że jego scenariusz jest słaby. Nierzadką jest opinia, że twórcy poświęcili zbyt dużo czasu na dopracowywanie potworów i efektów walących się w pył budynków, a nie poświęcili odpowiednio dużo uwagi postaciom oraz fabule, która w opinii krytyków jest dość płytka i nieciekawa.

 
Więcej o: