"Doktor sen". Jest pierwszy zwiastun kontynuacji "Lśnienia". Evan McGregor w roli głównej [WIDEO]

"Doktor Sen" to ekranizacja powieści Stephena Kinga, której głównym bohaterem jest dorosły Danny Torrance, którego poznaliśmy w "Lśnieniu" jako chłopca. Premiera filmu jeszcze w tym roku, jest pierwszy zwiastun.
Zobacz wideo

W roli głównej w filmie, który jest ekranizacją kontynuacji kultowego "Lśnienia" Stephena Kinga, występuje Evan McGregor. Za reżyserię filmu "Doktor Sen" odpowiedzialny jest Mike Flanagan, który stworzył dla Netfliksa przebojowy serial "Nawiedzony dom na wzgórzu". Nad scenariuszem pracował razem z McGregorem. Obaj obiecywali, że zachowają pełne poszanowanie dla fabuły książki. To o tyle istotne zapewnienie, że przez to, iż Stanley Kubrick zdecydował się zmienić zakończenie "Lśnienia", Stephen King do dziś nie lubi jego ekranizacji.

Mimo tego w zwiastunie widzimy mnóstwo nawiązań do... filmu Kubricka z 1980 roku, który choć nielubiany przez pisarza i - uwaga - nominowany za reżyserię i najgorszą rolę aktorską (Shelley Duvall) do Złotych Malin - dzisiaj jest jednym z elementów klasyki kina. 

"Doktor sen" - zobacz pierwszy zwiastun kontynuacji "Lśnienia"

 

Stephen King wydał powieść "Doktor Sen" w 2013 roku. Fabuła opowiada o losach syna głównego bohatera "Lśnienia". Danny Torrance jest już dorosłym mężczyzną, który jednak ciągle zmaga się z traumą po tym, co przeżył w hotelu Panorama. Uzależnił się od alkoholu, nie może znaleźć sobie stałego zajęcia i nie za bardzo panuje nad swoim życiem.

W pewnym momencie Danny osiada w małym miasteczku w New Hampshire i zaczyna pracę w domu starców, gdzie wykorzystuje swoje niezwykłe zdolności i przynosi ulgę umierającym. Tam poznaje także dziewczynkę o imieniu Abra, która ma jeszcze większe możliwości. Danny będzie musiał ją chronić przed organizacją Prawdziwy Węzeł.

W obsadzie obok McGregora znaleźli się również m.in. Kyliegh Curran, Rebecca Ferguson i Jacob Tremblay. Premiera filmu "Doktor sen" jest zapowiedziana na 8 listopada 2019 roku.

Książki autora dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: