Leonardo DiCaprio narratorem w filmie dokumentalnym "Lód płonie". Premiera w Cannes, teraz dostępny w Polsce

Film dokumentalny "Lód płonie", który miał premierę na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes, już można oglądać w HBO GO. Producentem i narratorem jest Leonardo DiCaprio.
Zobacz wideo

Gwiazdor Hollywood jest zaangażowany w walkę o środowisko od wielu lat. 11 lat temu Conners i DiCaprio pracowali wspólnie nad filmem "Za pięć dwunasta", który ostrzegał przed konsekwencjami zmian klimatycznych. Ich kolejny wspólny projekt przedstawia wyniki zaawansowanych badań, które leżą u podstaw nowoczesnej klimatologii oraz nowatorskie rozwiązania ograniczania emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Leonardo DiCaprio narratorem w filmie dokumentalnym "Lód płonie". Premiera w Cannes, teraz dostępny w Polsce

Dokument HBO "Lód płonie" miał światową prapremierę podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes, gdzie został pokazany w Oficjalnej Selekcji. Film wyreżyserowany został przez Leilę Conners, a jego producentami są Leonardo DiCaprio, George DiCaprio i Mathew Schmid. DiCaprio jest też narratorem produkcji, w której filmowcy podróżują po świecie i próbują znaleźć odpowiedź na pytanie, czy można jeszcze odwrócić zmiany klimatu.

- Moi partnerzy i ja nakręciliśmy dokument "Lód płonie", żeby oddać głos naukowcom i badaczom, którzy wytrwale pracują, aby zatrzymać zmiany klimatyczne - podkreśla Leonardo DiCaprio. - Chcieliśmy zrobić film, który pokazuje piękno naszej planety i bardzo potrzebne nam rozwiązania oparte na odnawialnych źródłach energii i technologii sekwestracji dwutlenku węgla. Chcieliśmy pokazać nie tylko, ile możemy stracić, jeśli będziemy trwać w samozadowoleniu i nie będziemy podejmować żadnych działań, ale przede wszystkim przekonać wszystkich, że dzięki zaangażowanym naukowcom możemy skutecznie walczyć ze zmianami klimatycznymi. Mam nadzieję, że nasz film zachęci widzów do podjęcia działań na rzecz ochrony naszej pięknej planety - dodał.

 

W "Lód płonie" zobaczymy zdjęcia nakręcone na całym świecie - w Norwegii i na Alasce, w Islandii i Kolorado, Szwajcarii, na Kostaryce i w Connecticut. Pokazują piękno Ziemi, które można wciąż ocalić. W filmie zobaczymy także relacje osób zaangażowanych w walkę ze zmianami klimatycznymi oraz poznamy punkt widzenia naukowców, farmerów, wizjonerów i wielu innych zaproszonych do niego gości.

Film dokumentalny HBO "Lód płonie" jest już dostępny w HBO GO, a premiera na antenie HBO odbędzie się 4 lipca o godzinie 21.55.

Więcej o: