"Underdog" z Nagrodą Publiczności na 38. festiwalu Młodzi i Film

"Underdog" otrzymał Nagrodę Publiczności na zakończonym właśnie 38. festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie. Wielki Jantar 2019 za najlepszy pełnometrażowy debiut fabularny trafił do Ewy Banaszkiewicz i Mateusza Dymka za film "Moja polska dziewczyna".
Zobacz wideo

Widzowie 38. Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film w Koszalinie przyznawali punkty filmom wybranym spośród dziesięciu tytułów konkursowych. Ich zdaniem najlepszy był właśnie "Underdog" w reżyserii debiutującego Macieja Kawulskiego oraz wyprodukowany przez Ekipę - Ewa Lewandowska i Tomasz Mandes, również debiutantów. - To najważniejsza nagroda, bo filmy robimy właśnie dla widzów i bardzo się cieszę, że ta praca została doceniona - dziękując, podkreślił producent Tomasz Mandes. Reżyser Maciej Kawulski dodał, że jego zdaniem ta nagroda to korona, którą otrzymali twórcy filmu.

"Underdog" to historia upadku i powrotu na szczyt zawodnika MMA. Film opowiada historię Borysa "Kosy" Kosińskiego (Eryka Lubosa), który w walce życia ze swoim największym rywalem Denim Takaevem (Mamed Khalidov) popełnia błąd, który przekreśla jego karierę. Traci wszystko. To wydarzenie rozpoczyna serię upadków i wzlotów, a przede wszystkim zmusza go do tytanicznego wysiłku w walce o szacunek i miłość.

MMA, czyli mieszane sztuki walki, to sport, w którym zawodnicy walczą w klatkach i używają każdej dozwolonej techniki, by pokonać przeciwnika. To sport, który budzi emocje i kontrowersje, a jednak w Polsce ma ogromną rzeszę fanów. Każda gala gromadzi tysiące ludzi, transmisje oglądają miliony widzów.

W fabule filmu oprócz Eryka Lubosa i Mameda Khalidowa grają: Aleksandra Popławska, Tomasz Włosok, Janusz Chabior, Jarosław Boberek, Emma Giegżno i Mariusz Drężek.

DVD z filmem "Underdog", który cieszył się dużym zainteresowaniem w kinach, znalazło się na trzecim miejscu wśród 10 najlepiej sprzedających się bestsellerów sieci sprzedaży Empik.

 

Młodzi i Film - Wielki Jantar dla "Mojej polskiej dziewczyny"

W konkursie pełnometrażowych debiutów fabularnych główną nagrodę otrzymali twórcy "Mojej polskiej dziewczyny". Uzasadnienie jury brzmiało: "Za przejmujący opis samotności współczesnego człowieka. Za film spełniony".

Najlepszą reżyserką została Kalina Alabrudzińska za film "Nic nie ginie", a za scenariusz docenieni zostali Piotr Dylewski i Magdalena Celmer za film pt.: "Zgniłe uszy". Nagrodę specjalną jury otrzymali Klara Kochańska i Kasper Bajon za film "Via Carpatia".

Najlepszym aktorem festiwalu został Wojciech Mecwaldowski film pt. "Juliusz" , a aktorką Julia Kijowska ("Via Carpatia") . Maja Pankiewicz ("Eastern) to z kolei aktorskie odkrycie roku. Listę wszystkich nagrodzonych można znaleźć tutaj.

Więcej o: