"West Side Story". Steven Spielberg po raz pierwszy pokazuje obsadę filmu

Steven Spielberg kręci nową wersję kultowego musicalu "West Side Story", który najpierw podbił Broadway, a potem trafił na duży ekran i zdobył 10 Oscarów. Tak wygląda obsada produkcji.
Zobacz wideo

"West Side Story" to musical z 1957 roku. Muzykę napisał Leonard Bernstein, a autorem scenariusza jest Arthur Laurents. To historia dwójki zakochanych w sobie młodych ludzi związanych z rywalizującymi ze sobą gangami - portorykańskiej imigrantki Marii i Amerykanina Tony'ego. Fabuła powstała z inspiracji dramatem "Romeo i Julia" Williama Szekspira. Teksty piosenek do musicalu napisał Stephen Sondheim.

W 1961 roku premierę miała ekranizacja w reżyserii Jerome'a Robbinsa i Roberta Wise'a. Rolę Marii zagrała Natalie Wood, a Tony'ego - Richard Beymer. George Chakiris i Rita Moreno dostali Oscary za role drugoplanowe. "West Side Story" został uznany m.in. za najlepszy film, w sumie otrzymał 10 statuetek.

"West Side Story". Steven Spielberg po raz pierwszy pokazuje obsadę filmu

Pierwsze informacje o tym, że Steven Spielberg jest zainteresowany realizacją nowej wersji, pojawiły się już w 2014 roku. Na pierwsze zdjęcie obsady czekaliśmy więc naprawdę długo. Stoją na nim (od lewej):

- członkowie Rakiet: Anybodys (Ezra Menas), Mouthpiece (Ben Cook), Action (Sean Harrison Jones), Riff (Mike Faist), Baby John (Patrick Higgins), Tony (Ansel Elgort) i Maria (Rachel Zegler)

- członkowie Rekinów: Bernardo (David Alvarez), Quique (Julius Anthony Rubio), Chago (Ricardo Zayas), Chino (Josh Andres Rivera), Braulio (Sebastian Serra) i Pipo (Carlos Sanchez Falu).

Ansel Elgort, który wciela się w Tony'ego, jest znany m.in. z filmu "Baby Driver" Edgara Wrighta, nominowanego do trzech Oscarów. Dla Rachel Zegler rola Marii będzie pierwszym filmowym doświadczeniem. Debiutantka pokonała 30 tysięcy konkurentek.

Premiera "West Side Story" Stevena Spielberga według scenariusza Tony'ego Kushnera i Arthura Laurentsa jest planowana na przyszły rok - 18 grudnia 2020 roku.  Za muzykę odpowiadają David Newman i orkiestrator Gustavo Dudamel, którzy sięgną po motywy z oryginalnego musicalu. Stworzą również nowe kompozycje, które będą ilustrować sceny filmowe.

Niedługo możemy się także spodziewać premiery kolejnego filmu o Indianie Jonesie, który także wyreżyseruje Spielberg.

Więcej o: