Patryk Vega odpowiada Morawieckiemu i pokazuje, kto zagra premiera [WIDEO]

Patryk Vega pokazuje kolejny fragment filmu "Polityka", który ma opowiadać o "najważniejszych polskich politykach, nawet tych w sutannach". Tym razem zdradza, kto wcieli się w jego produkcji w premiera - będzie to Marcin Bosak.
Zobacz wideo

"Patryk Vega odpowiada premierowi Morawieckiemu" - tak wygląda opis filmiku, który Patryk Vega zamieścił na swoim profilu facebookowym. Na początku mówi:

Panie premierze, premierzy mówią swoje, a ja robię swoje. Jestem niezależny i robię filmy, które mogą się politykom nie podobać.

Patryk Vega odpowiada Morawieckiemu i pokazuje, kto zagra premiera [WIDEO]

Następnie przekręca kamerę, pokazując ekran komputera. Pokazuje nam kolejny kadr ze swojego nowego filmu - widzimy na nim Marcina Bosaka, ucharakteryzowanego, by przypominał Mateusza Morawieckiego: 

Patryk Vega w rozmowie z Gazeta.pl zdradził, że "Polityka" to nie historia z bohaterami związanymi z jedną partią polityczną, produkcja będzie opowiadać o "najważniejszych polskich politykach, nawet tych w sutannach". Reżyser chce, żeby jego najnowszy film traktować jako "odbicie rzeczywistości", dlatego w fabule pojawią się nawiązania do prawdziwych wydarzeń, łatwe do rozszyfrowania przez widzów.

Film ma także wyprzedzać rzeczywistość - akcja produkcji zmierza do finału, jakim są nadchodzące wybory. Dlatego data premiery "Polityki" jest taka ważna - Vedze zależy, by film trafił do kin 6 września, jeszcze przed wyborami parlamentarnymi. Powiedział nam:

W moim przekonaniu w Polsce od 30 lat jeszcze nie było tak kontrowersyjnego, bezkompromisowego i bezstronnego filmu o polityce. Dzięki temu, że jestem niezależny od państwowego finansowania, mogłem być bezlitosny i bezstronny.

Patryk Vega dla Gazeta.pl: To film o najważniejszych polskich politykach, nawet tych w sutannach >>

Vega wcześniej pokazał kadr z filmu, na którym widać Andrzeja Grabowskiego, wcielającego się w postać inspirowaną Jarosławem Kaczyńskim oraz scenę z udziałem Iwony Bielskiej, która zagrała bohaterkę podobną do Krystyny Pawłowicz. Był to komentarz reżysera do wypowiedzi polityków, którzy wypowiadali się na temat montowanego jeszcze obrazu. Jarosław Kaczyński najnowszy film Patryka Vegi nazwał "przygotowaniem do wielkiego ataku na obóz rządzący". 

Patryk Vega pokazał fragment nowego filmu "Polityka". Zadedykował go Krystynie Pawłowicz >>

Wiadomo już, że w filmie mają zagrać także m.in. Maciej Stuhr i Janusz Chabior, a także m.in. Daniel Olbrychski, Antek Królikowski, Zbigniew Zamachowski, Ewa Kasprzyk i Tomasz Oświeciński.

Więcej o:
Komentarze (172)
Patryk Vega odpowiada Morawieckiemu i pokazuje, kto zagra premiera [WIDEO]
Zaloguj się
 • nihilistasl

  Oceniono 54 razy 50

  To nic nie da. Po 500+ już żadne fakty się nie liczą. Dopiero większy kryzys gospodarczy, przez który suchą stopą nie przejdziemy przy obecnych programach socjalnych, może unaocznić temu narodowi jaki błąd popełnia.

  Postuluję odebranie prawa wyborczego osobom, które chociaż przez rok nie uczyły się w jakiejkolwiek formie w jakiejkowleik szkole podstaw ekonomii.

 • koment22

  Oceniono 55 razy 49

  Niech zgadnę - Arkadiusz Jakubik w roli ojca Muchomora ? Choć hitem byłoby zatrudnienie do tej roli Janusza Rewińskiego - "aleś ty mie zaimponował teraz ojcze sprawozdawco - mówicie, że 72 mln przelał kurdupel ? boi się" :)

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 35 razy 25

  najzabawniejsze jest to ze 100% dialogów użytych w tym "kontrowersyjnym" filmie zostało wypowiedzianych przez pisowców

 • grzes510

  Oceniono 21 razy 17

  Ale jaja lol

 • martha.wise

  Oceniono 25 razy 15

  Poglądy pana Vegi to raczej blisko PIS są.

  Może to film propagandowy za Pisem, a wszystko co się teraz ukazuje to marketing?

 • fisa

  Oceniono 14 razy 14

  jak nie lubię i nie oglądam filmów Vegi, tak na ten chętnie pójdę :)

 • kuba.nwn

  Oceniono 23 razy 13

  Jak tak dalej pójdzie, to cały film przed premierą udostępni. tak go zwiódł PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX