"Bond 25". Filmowa Moneypenny zdradza, czy James Bond przespał się z jej bohaterką i czy będą kiedyś parą

Moneypenny to kultowa postać w filmowym świecie Bonda. Przez lata skazana na pracę za biurkiem sekretarka podkochiwała się w słynnym agencie 007, aż przyszła odmiana i zaczęła grać ją Naomie Harris. Dzięki niej ta bohaterka zyskała nową twarz i w końcu ruszyła w teren! Aktorka zdradziła, czy między jej postacią i Jamesem Bondem doszło kiedykolwiek do intymnego zbliżenia.
Zobacz wideo

Nie ma dobrej opowieści o Jamesie Bondzie bez Moneypenny - to postać równie kultowa, co inni filmowi agenci. Co prawda w książkach i wielu filmach była zazwyczaj przykuta do biurka jako sekretarka agenta M., ale ostatnimi czasu ta bohaterka nabrała na chwilę więcej pazura. Niestety, teraz za karę znowu siedzi za biurkiem.

>>Daniel Craig pręży muskuły na siłowni. Wiemy, kiedy wróci na plan nowego Bonda po wypadku<<

Czy Moneypeny i Bond ze sobą spali?

Ian Fleming i scenarzyści kolejnych filmów o agencie 007 z lubością podkreślali istniejące pomiędzy nią a Bondem napięcie seksualne, co często jest też okazją do wtrącenia jakiegoś filmowego gagu. Panna Moneypenny w książce "Żyje się tylko dwa razy" doczekała się rangi porucznika w Królewskiej Marynarce. Pisarz skazał ją na miłość bez wzajemności, w "Operacji Piorun" napisał iż "zawsze marzyła o Bondzie bez nadziei". Jak wiadomo, Monneypenny nigdy nie wyraża swych uczuć bezpośrednio, w filmach możemy co najwyżej zobaczyć, jak o Jamesie fantazjuje.

 

>>"Bond 25". Dziennikarze piszą o "klątwie" wiszącej nad filmem. Rzeczywiście, kryzys goni kryzys<<

Naomie Harris, która w tej roli "żyje" od dwóch filmów, jest też najbardziej dynamiczną odtwórczynią panny Eve Moneypenny. W rozmowie z "Entertainmet Weekly" opowiedziała, co jej zdaniem łączy naprawdę Eve i Jamesa.

Aktorka przyznaje, że mimo wyraźnie podkreślonego napięcia erotycznego pomiędzy Moneypenny i Bondem w filmach "Skyfall" i "Spectre", nie wydaje jej się, żeby mieli sobie pozwolić na skonsumowanie łączącej ich (i jednocześnie niezaprzeczalnej) namiętności. Powiedziała:

Ludzie zawsze mnie pytają, czy Moneypenny i Bond ze sobą spali. Nie wydaje mi się. Myślę, że nie przekroczą tej linii, bo oboje są profesjonalistami. Definitywnie coś między nimi kiełkuje, coś tam buzuje, ale pytanie brzmi: czy to się przebije?

>>"Bond 25". Wypadek na planie filmowym. Jest ranny po eksplozji w studio<<

Harris niedawno zaczęła pracę na planie 25. Bonda i nie jest pewna, jakie losy czekają jej bohaterkę, która właśnie utknęła za biurkiem. Nie dostała jeszcze pełnej wersji scenariusza. Aktorka zdradza tylko:

Nie pojadę kręcić na Jamajkę. Pierwszy raz od dawna kręcę w domu, w Londynie. To nie zdarza się często, więc bardzo się z tego cieszę. Mogę spać we własnym łóżku i wrócić do własnego domu.

Bond. Wszystkie twarze Moneypenny

Moneypenny grały cztery różne aktorki - pierwszą z nich była Lois Maxwell, która pojawiła się aż w 14 produkcjach, na "Doktorze No" zaczynając, a na "Zabójczym widoku" kończąc.

Lois MaxwellLois Maxwell fot. :That Hagen Girl trailer, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5387141

Następna była Caroline Bliss - ona zagrała tylko w "Obliczu śmierci" i "Licencji na zabijanie". Potem nastąpiła era Samanthy Bond (!!!), która po raz pierwszy wcieliła się w kultową Moneypenny w filmie "Goldeneye" - tym samym, w którym dziewczyną Bonda była Polka Izabella Scorupco. Pani Bond pojawiła się jeszcze w "Jutro nie umiera nigdy", "Świat to za mało" i "Śmierć to za mało".

 

Potem zjawiła się Naomie Harris - pierwsza czarnoskóra aktorka w tej roli. Do tej pory zagrała w "Skyfall" i "Spectre".

>>Daniel Craig dostanie pomoc przy scenach łóżkowych w nowym Bondzie. Zatrudnili "koordynatora do spraw intymnych"<<

Co wiemy o nowym Bondzie?

Producenci są bardzo tajemniczy, na razie wiemy, że akcja rozpocznie się na Jamajce, bo James Bond wycofał się z czynnej służby i tam odpoczywa. Pojawia się u niego jego stary przyjaciel - Felix Leiter z CIA i zwraca się o pomoc. Chodzi o uprowadzonego naukowca, którego trzeba wyrwać z rąk porywaczy. Misja naprowadza Bonda na ślad tajemniczego przestępcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią.

Wiadomo, że w obsadzie filmu, który roboczo nazywa się "Bond 25", zagrają znani już fanom serii: Lea Seydoux, Ben Whishaw, Jeffrey Wright, Rory Kinnear, Naomi Harris oraz Ralph Fiennes. Przeciwnika Jamesa Bonda zagra Rami Malek (zdobywca Oscara za "Bohemian Rhapsody"), do obsady dołączyła też kubańska aktorka Ana De Armas - najprawdopodobniej nowa "dziewczyna Bonda".

Najnowszy film o Bondzie ma być ostatnim, w którym główną rolę zagra Daniel Craig. Karierę agenta 007 aktor rozpoczął wraz z premierą "Casino Royale" w 2006 roku. Później wystąpił jeszcze w "Quantum of Solace" (2008), "Skyfall" (2012) i "Spectre" (2015). Craig to szósty Bond. Wcześniej agenta Jej Królewskiej Mości grali: Sean Connery (1962–1967 i 1971), George Lazenby (1969), Roger Moore (1973–1985), Timothy Dalton (1987–1989) oraz Pierce Brosnan (1995–2002).

Więcej o: