Fani krytykują "Cyberpunk 2077" z Keanu Reevesem. W obronie Polaków stanął twórca gry

"Cyberpunk 2077" jeszcze nie wszedł na rynek, a już zbiera bęcki od zagorzałych fanów za zmiany, które zostały wprowadzone do oryginalnej koncepcji. W obronie projektu CD Project Red stanął pomysłodawca i twórca "Cyberpunka" Mike Pondsmith.
Zobacz wideo

"Cyberpunk 2077" z udziałem Keanu Reevesa wywołał niemałą sensację, kiedy studio CD Projekt RED razem z aktorem zaprezentowało pierwszy zwiastun gry na targach E3 w Los Angeles. Nowy projekt twórców "Wiedźmina" na rynek trafi w przyszłym roku, dokładnie 16 kwietnia 2020 roku. To zupełnie nowa odsłona znanego już uniwersum "Cyberpunka", pojawiły się w nim pewne zmiany, które nie spodobały się niektórym fanom.

>>"Cyberpunk 2077": Keanu Reeves zdradza, dlaczego zdecydował się wziąć udział w grze CD Project RED<<

Twórca "Cyberpunka" broni Polaków

Wierni wielbiciele "Cyberpunka" są niezadowoleni z tego, jak zmienił się wizerunek dwóch gangów, które  występują w grze. Animalsi i Voodoo Boys w nowej odsłonie nie spodobali tym nielicznym graczom, którzy mieli okazję zobaczyć, co takiego CD Projekt RED przyszykowało razem z Keanu Reevesem. Wyraz swojemu rozczarowaniu dali w dyskusji na Reddicie, gdzie narzekali, że nie podoba im się wygląd Animalsów i to, że zmieniła się funkcja Voodoo Boys w grze.

Ku ich zdziwieniu zmian w nowym "Cyberpunku" broni sam twórca tego uniwersum, Mike Pondsmith, który z polskim studiem ściśle współpracował. Na krytykę odpowiedział w kilku punktach, w których dokładnie tłumaczy zamysł wprowadzonych zmian:

1. Gdybym nie był tak mocno zaangażowany w ten projekt, mógłbym zrobić więcej rzeczy. A ponieważ jestem, prawie nie mama życia.

2. Co do Animalsów i ich wyglądu - cały sens tej zmiany leży w tym, że myślą o sobie jako o potężnych, niebezpiecznych i dzikich zwierzętach. Pomyślałby kto, że pani o imieniu Sasquatch (Wielka Stopa) to czytelna wskazówka.

3. Pierwsi Voodoo Boys byli formą przerażającego komentarz na temat zawłaszczania kultury. Jestem zakochany w pomyśle, żeby wprowadzić prawdziwych praktykantów Voudon, którzy przejmują terytorium. Nawet Kreoli dobrze pokazali!

4. Za kogo do cholery się masz, żeby mówić MI, czy realizacja MOJEGO świata została dobrze zrobiona czy nie?

Twórca 'Cyberpunka' broni polskiego studiaTwórca 'Cyberpunka' broni polskiego studia Reddit

>>Patryk Vega odpowiada Morawieckiemu i pokazuje, kto zagra premiera [WIDEO]<<

"Cyberpunk 2077" i Keanu Reeves 

"Cyberpunk 2077" to fabularna gra akcji z otwartym światem tworzona przez polskie studio CD Projekt RED.  Jest komputerową adaptacja gry fabularnej "Cyberpunk 2020". Jej akcja została osadzona 57 lat później niż w pierwowzorze, w dystopijnym Night City w Kalifornii. Jednym z głównych bohaterów jest V - początkujący najemnik, który musi przetrwać w dzikim mieście. By to osiągnąć, musi walczyć - jego celem jest zdobycie nowoczesnego implantu, dzięki któremu stanie się nieśmiertelny. Keanu Reeves z kolei został twarzą i głosem Johnny'ego Silverhanda. Aktor o swojej postaci powiedział:

- Nie mogę zdradzić za dużo, ale to buntownik i naprawdę fajna postać. Ma pewne doświadczenia korporacyjne i paramilitarne, został ranny i teraz ma bioniczną rękę. Założył zespół Samurai i jest jego wokalistą, a także przywódcą tych, którzy buntują się przeciw korporacjom.

Silverhanda można zobaczyć w zwiastunie pokazanym na targach E3 w Los Angeles, na których osobiście pojawił się Keanu Reeves:

 
Więcej o: